Wordalle oyunundan bir ekran görüntüsü kolajı

“İleri” ye her tıkladığımda bir acele hissettim: Zarların yuvarlanması, rulet çarkının dönüşü. İnternet bir sonraki adımda hangi inanılmaz, korkunç çarpık görüntü dizisi tükürecekti? Ve daha da önemlisi, bu tür canavarları yaratan tam tarifi tahmin edebilecek miydim? Yapay zekayı aptal küçük oyununda bir kez daha yenebilir miyim?

Önümdeki Rorschach-esque testinde ceviz ve beyin görmekten kendimi alamadığımda “köfte askerinin” bir meydan okuma olduğunu kabul edeceğim. Ve o “kafes vergi yapmak” sol alanın dışında hissettirdi. Ama bunu yazarken, kelime henüz beni şaşırtmadı. Açık kaynaklı program, unçılgınların dizginlenmiş neşesi DALL-E Mini AI tarafından oluşturulan görüntüler daha ağırbaşlı zevklerle dalgın yuvarlak Wordle’ın fotoğrafı. Kullanıcılara, bir dizi saçma görüntü oluşturan bir yapay zekaya beslenen orijinal istemi tahmin etme görevi veriyor. Sonuç karşı konulmaz.

Wordalle oyununun ekran görüntüsü

“Spoiler!” Reddedebilirsiniz – Wordalle’in neredeyse sonsuz bir kaynakla çalışması dışında. Burada spoiler yok. Neredeyse kesinlikle benim gibi aynı görüntü setleriyle karşı karşıya kalmayacaksınız ve eğer bir şekilde öyleyseniz, sadece “bir sonrakine geçebilirsiniz”. Orijinal, günlük Wordle’den farklı olarak, her zaman daha fazla Wordalle vardır.

İlham kaynağından bir başka fark: Tahmini bir ifadenin parçası olarak gönderdiğiniz kelimelerin herhangi bir sözlük tanımına göre “gerçek” olması gerekmez. DALL-E Mini, herhangi bir kombinasyonda harflerden oluşan istemlere izin verdiğinden, Wordalle de öyle. (Örn: aşağıdaki aydınlanmış “babyy yoda” gönderimim).

Oyunla ilgili diğer her şey, Wordle veya herhangi birini oynadıysanız oldukça sezgiseldir. akrabaları önceki. Yeşil iyi, sarı bir nevi, gri tekrar denemek anlamına gelir.

wordalle arayüzü ekran görüntüsü

Wordalle’in ekstra bir bonusu: AI ile aşılanmış kelime oyunu, sitedeki bir sorumluluk reddine göre kişisel verilerinizi izlemiyor: “Bu demo, bir araştırma projesine yardımcı olmak için tahminleri topluyor. Demo, IP adresiniz, e-postanız veya hesabınız gibi kişisel verileri saklamaz, yalnızca tahminlerinizi saklar. Öte yandan, Wordle (şirket tarafından satın alındı) New York Times Ocak ayında) artık mümkün olduğu kadar çok kullanıcı verisinden para kazanıyor.

Şimdilik, Wordalle görünüşte dünyamızla ilgili her şeyi dikte eden bitmek bilmeyen kâr dürtüsünden etkilenmez. Bozuk bir internette masum bir geçiş zamanı. Cuma öğleden sonranızı hafta sonundan birkaç dakika önce silmek için mükemmel bir yoldur. Bir raund daha zarar veremezdi.genel-7