Son birkaç yıldır akıl sağlığı cephesinde biraz sallantılı olan bizler için, bir sürü seçenek ortaya çıkmaya başladı. İsteğe bağlı sohbete dayalı terapi seçenekleri bir tanesidir ve evde ketamin destekli tedaviler bir diğeridir. Gördük akıl çiçeği ve Fieldtrip Sağlık pole pozisyonu almak ve son zamanlarda, merak ettim ketaminle çalışan çoğunluğa katılmak için 4.6 milyon dolar topladığını duyurdu.

Hizmetlerin tümü, çok benzer bir temadaki küçük varyasyonlardır. Kaydolur ve onlara biraz para verirsiniz ve ketaminin sizin için makul bir tedavi seçeneği olup olmadığını anlamak için bir teletıp protokolünden geçersiniz. Cevabınız evet ise, kapıda küçük bir paket belirir ve çeşitli derecelerde gözetim altında içeri girmeye, ilişkinizi kesmeye ve içsel şeytanlarınızla yüzleşmeye davet edilirsiniz.

Bu konuda gönülsüzce yazıyorum, ancak ketamin tedavisi hayatımı tamamen değiştirdi, bu nedenle herkesin okuyabileceği bir yerde yazmak konusunda pek rahat değilim. Şu kadarını söylemek yeterli; Evde Ketamin tedavisi için onay almanın ne kadar ‘kolay’ olduğundan biraz şüpheliyim – Mindbloom ile olan deneyimim bana tıbbi marihuana sürecinin ilk günlerini hatırlattı; onaylanmak için – ancak tedavilerde yaşadığım zihinsel sağlık atılımları yadsınamaz.

Wonder Sciences, Wondermed ürünüyle hızla dolan pazara katılıyor ve “piyasadaki en erişilebilir ketamin çözümü” dediği, anladığım kadarıyla çoğunlukla fiyat bazlı. Ayda 249 $ başlangıç ​​fiyatıyla mevcut olduğunu iddia ediyor. Mindbloom biraz daha pahalı (ilk 3 ay için 1.000$ ya da daha fazla, bu da ayda yaklaşık 333$’a denk geliyor. Geri dönen müşteriler için Mindbloom aylık yaklaşık 230$’a mal oluyor) ve Field Trip, karşılaştırılabilir bir evde paket için 1.250$’dan (ayda yaklaşık 410$) geliyor. ).

Bir yandan, bu tedavilerin daha erişilebilir hale gelmesinden yürekten heyecan duyuyorum ve bunun, kaçınılmaz FDA/DEA müdahalesi ile fiyatlandırma açısından dibe doğru bir yarışın başlangıcı olup olmadığını merak ediyorum. bu takip etmek zorunda.

Ketamin klinikleri genellikle tedavi başına 1.500 dolardan fazlaya mal olurken ve intramüsküler veya intravenöz olarak (yani, doğrudan kan dolaşımınıza bir damla yoluyla kaslarınıza bir enjeksiyon) verilirken, evde Ketamin genellikle kullanıcıların tuttuğu sıkıştırılmış bir toz kapsül yoluyla yapılır. dilaltından (dilin altında) emilmesine izin vermek için bir süre ağızlarında.

Son klinik çalışmalar Anksiyete ve depresyon için hızlı etkili bir terapötik tedavi seçeneği olarak ketaminin etkinliğini kanıtlayın, özellikle daha geleneksel tedavi yöntemlerine kıyasla. Başlangıçta analjezik olarak kullanılan ketamin, nöroplastisiteyi, yani beynin uyum sağlama ve değişime açık olma yeteneğini artırır. Ketamin, yeni sinir yollarının büyümesini uyararak, kaygıya katkıda bulunabilecek düşünce döngülerini bozar. Bir ketamin tedavisi tipik olarak yaklaşık bir saat sürer, sonrasında 2-3 saatlik bir iyileşme süresi vardır ve geleneksel anti-anksiyete ilaçlarına kıyasla minimum yan etkiye sahiptir.

Kurucu Ryan Magnussen, “Tıp topluluğu, ketaminin kaygı ve zihinsel sağlık sorunları ile mücadele edenler için başarılı bir tedavi seçeneği olduğu konusunda büyük ölçüde hemfikir olsa da, bugüne kadar mevcut tedaviler sınırlıydı ve genellikle büyük bir zaman ve finansal kaynak yatırımı gerektiriyor” dedi. ve Wonder Sciences’ın CEO’su. “Wondermed, mevcut en erişilebilir ketamin destekli protokoldür. İnsanların kendi kendini iyileştirme potansiyellerini güvenli, bilimsel olarak kanıtlanmış bir protokolle açığa çıkarmalarına yardımcı olarak sayısız yaşamı etkilemede rol oynamaktan onur duyuyoruz.”

Wondermed şu anda California, New York, Florida ve Texas’ta hasta kabul ediyor ve bu çeyreğin sonunda Illinois, Arizona ve Connecticut’a genişleyecek. Şirket, yıl sonuna kadar 19 eyalette kullanıma sunulması planlarının olduğunu söyledi.

Şirket, meleklerden ve kurumsal yatırımcılardan ek fon sağlama yolunda, büyük ölçüde melek yatırımcılardan bugüne kadar toplam 4.6 milyon dolar topladığını duyurdu.genel-24