Birkaç yıldır pek çok söylentiye ve tahmine konu olan Apple’ın artırılmış gerçeklik kulaklığından bugüne kadar Cupertino devi tarafından resmi olarak hiç bahsedilmedi. Ve yaklaşmakta olan bir duyurudan şüphelenirsek (ki bu, son WWDC sırasında bazı kişilerin yanlış tahmin ettiği), Apple şimdiye kadar çok ihtiyatlı davrandı. Bu nedenle, bu hafta öğrenmemiz biraz şaşırtıcı. CNBC markanın sembolik CEO’su Tim Cook’un kendisi böyle bir ürünün varlığını doğrulama eğiliminde olan belirtiler verdi.

China Daily USA ile yaptığı röportajda Tim Cook, AR’nin Apple için merkezi bir konu olduğunu belirtti ve grubun teklifinde bu alanda önemli yeniliklerin geleceğini açıkça ima etti.

aynı kategoride

Bir blok zincirinin 3 boyutlu temsili

Web3 gerçekten merkezi olmayan mı?

Neler sunabileceğimizi görmek için bizi izlemeye devam edin »

Bildiğiniz gibi artırılmış gerçeklik beni çok heyecanlandırıyor. Artırılmış gerçeklik de dahil olmak üzere herhangi bir teknoloji için en önemli şey, insanlığı merkeze koymaktır. “Firmanın mevcut çalışmalarını AR açısından, özellikle iPhone ve iPad için yazılım açısından tartışmadan önce Apple’ın patronu dedi.

Ama bence hala bu teknolojinin evriminin en başındayız. Bu sektörde gördüğümüz fırsatlardan daha fazla heyecan duyamazdım ve neler sunabileceğimizi görmek için bizi takip etmeye devam edin. “, Bununla birlikte, ilgilenen taraf ekledi ve Apple’ın önümüzdeki aylarda potansiyel olarak yeni bir ürün hakkında bize söyleyecekleri olduğunu açıkça belirtti.

Bu ifadeler önemsiz görünüyorsa, Tim Cook, Apple’ın sunabileceğinden daha fazlasını sunabileceğini ilk kez bu kadar açık bir şekilde ima etti. AR uygulamaları birkaç yıldır iPhone ve iPad’de mevcut. Meta ve “Metaverse” ile değil, aynı zamanda Microsoft ve artırılmış gerçeklik kulaklığı HoloLens (2016’dan beri mevcut) ile rekabet edebilmek için Apple’ın açıkça daha ileri gitmesi gerekecek. Halihazırda, Apple’ın artırılmış gerçeklikteki (hala marjinal) deneyleri, her şeyden önce markanın, elma ile işaretlenmiş bir AR kulaklığı gün ışığını gördüğü takdirde kendisi için paha biçilmez olacak eksiksiz bir geliştirme araçları ekosistemi kurmasını sağladı.

ve göre Bloomberg, şey yakında gerçekleşebilir. Amerikan medyası birkaç hafta önce bu yeni ürünün ilk versiyonunun Apple’ın yönetim kuruluna sunulduğunu bildirdi. 2022’nin sonu veya 2023’ün başı için bir şeylerin hazırlandığını gösteren bir işaret.genel-16