Scarface: The World Is Yours oyununun iptal edilen devam filminin görüntüleri internette yayınlandı. Devam filminin adı Scarface: Empire idi ve Las Vegas şehrinde geçecekti. Youtube kanalı Mafia Game Videos, Scarface: Empire’ın alfa öncesi görüntülerinin yanı sıra oyunun hikayesi ve tasarımıyla ilgili detayları paylaştı. Scarface ve devamı üzerinde çalışan eski bir Radical Entertainment geliştiricisi olan Narlak, oyunun konusu ve gelişimi hakkında da fikir verdi. Daha önce aynı kanal, 2006 video oyununun devam filminin konsept resmini de açıklamıştı.

Yaralı Yüz 2 Ayrıntılar

Narlak’a göre, Scarface 2’de Tony Montana, Miami’den atıldıktan sonra yeni bir suç imparatorluğu kurduğu Las Vegas’a gidiyor. Kendi kumarhanenizi inşa edecek ve diğer kumarhane patronlarını ortadan kaldıracaksınız. Ayrıca, erzak toplamak ve cesetleri imha etmek gibi çeşitli faaliyetler için kullanılan çöl bölümleri de vardı. Gösterilen oyun görüntüleri, PS3/Xbox 360 dönemi donanımında çalışıyor gibi görünüyor. Tony’yi canlı bir ortama sahip Las Vegas şehrinde gösterir. Ardından, Tony’nin ekibinin yardımıyla şehirde polisle silahlı çatışmaya girdiğini gösteriyor.

Ek olarak, sürüş fiziğinin yanı sıra dünyanın çok daha net bir görünümünü sunan sürüş oyunu da gösteriliyor. Ayrıca yeni bir canlandırma tamircisi için bir test animasyonu da gösterildi. Tony yaralanırsa üç seçeneği vardır: ya ölebilir, intikam alabilir ya da NPC çetesinin bir üyesinin yardımını alabilir.

Activision, 2008 yılında Radical Entertainment’ı satın aldı ve Scarface devam filmini iptal etti. Narlak’a göre iptalin nedeni, esas olarak Activision’ın geliştirilmekte olan başka açık dünya oyunlarına sahip olmasıydı. Üstelik Narlak, oyunun iptal edildiğinde zaten 2 yıl geliştirildiğini söylüyor. Bu, devam filminin planının ilk oyundan çok kısa bir süre sonra olduğu anlamına gelir.

1983 Al Pacino filminin bir tür devamı olan ilk Scarface oyunu 2006’da piyasaya sürüldü ve hem hayranlardan hem de eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı. Birçoğu oyunu GTA San Andreas ve Vice City ile de karşılaştırdı. İlginç bir şekilde Vice City, Scarface filminden büyük ölçüde etkilendi. 2007 yılına kadar tüm platformlarda iki milyondan fazla satmıştı.

Bu haber hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın!oyun-5