Facebook Pay artık Meta Pay oldu

Meta CEO Mark Zuckerberg şirketin adını değiştirdiğini doğruladı. Facebook’tan Meta Pay’e Öde.

Meta Pay, alışveriş yapmak, para göndermek ve Facebook’ta kullanıcıların önemsediği amaçlara bağış yapmak için aynı kolay yol olarak kalacak. InstagramNaber, habercive kullanabilecekleri başka bir yerde Facebook’ta Ödeme.

CEO, bir Facebook gönderisinde, “Ancak mevcut özelliklerin ötesinde, yeni bir şey üzerinde çalışıyoruz – kimliğinizi, neye sahip olduğunuzu ve nasıl ödeme yaptığınızı güvenli bir şekilde yönetmenize izin veren meta veri deposu için bir cüzdan” dedi.

“Gelecekte, yaratmak veya satın almak isteyebileceğiniz her türlü dijital ürün olacak – dijital giyim, sanat, videolar, müzik, deneyimler, sanal etkinlikler ve daha fazlası” diye ekledi.

Zuckerberg Özellikle kullanıcılar bu öğelerin bazılarını farklı hizmetlerde yanlarında götürmek istiyorsa, sahiplik kanıtının önemli olacağını belirtti.

İdeal olarak, kullanıcılar herhangi bir Metaverse deneyimine giriş yapabilmeli ve satın aldıkları her şey orada olmalıdır.

Zuckerberg, “Oraya ulaşmanın uzun bir yolu var, ancak bu tür bir birlikte çalışabilirlik, insanlar için çok daha iyi deneyimler ve içerik oluşturucular için daha büyük fırsatlar sunacak.” Dedi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9