İki denizayısı bir nehir yatağının yanında birlikte yüzerler.

Florida’daki Homosassa Nehri’ndeki manatlar, korumacıların doğal yaşam alanlarını geri kazanmalarına yardımcı olmak için deniz otu ektikleri. Manatlar, koruma çalışmaları sayesinde 2017 yılına kadar nesli tükenmekte olan olarak listelenmişti.
Fotoğraf: Joe Raedle (Getty Resimleri)

Biraz hukuk dili uzun bir yol kat eder. Joe Biden yönetimi, Trump dönemindeki “habitat” tanımından tek bir cümle kopararak, federal hükümetin nesli tükenmekte olan türleri, potansiyel olarak yaşayabilecekleri herhangi bir habitatta geniş çapta korumasına izin veriyor.

bu ABD Balık ve Yaban Hayatı Servisi Ulusal Deniz Balıkçılık Hizmetleri yanında Perşembe günü açıklandı 1973 tarihli Nesli Tükenmekte Olan Türler Yasası’nda, eski Başkan Donald Trump tarafından “habitat” tanımını nesli tükenmekte olan türleri “sürdürebilecek” yerlerle sınırlandırmak için değiştirilen bir cümleyi değiştirdiklerini söyledi.

Orijinal yasa tasarısında, “habitat”, hayvanın yaşayabileceği herhangi bir yer olarak tanımlandı ve düzenleyicilerin nesli tükenmekte olan bir türün muhtemelen yeniden yerleştirilebileceği her yeri korumalarına izin verdi.

FWS’de koruma için bölüm şefi Bridget Fahey anlattı New York Times Trump dönemi tanımı olağanüstü sınırlayıcıydı, çünkü nesli tükenmekte olan türlerin yaşaması için çok az yaşam alanı kaldı. Ajansın sekreter yardımcısı Shannon Estonez bir basın açıklamasında, değişikliğin “yasanın uygulanmasını orijinal amacına uygun hale getireceğini” söyledi.

Kritik habitat ataması aşağıdakilerle ilgili değildir: özel olarak sahip olunan arazi FWS’ye göre, mülk sahipleri federal fon almadıkça veya başka bir şekilde arazilerini kullanmak için federal izinler gerektirmedikçe.

Trump, Aralık ayında habitat tanımında değişiklik yaptı 2020. Bu yönetimin içinde bulunduğu kötü durumu görmezden gelme eğilimi vardı. nesli tükenme tehlikesi altındaki hayvanlar özellikle özel sektör lehine petrol deliciler.

Tabii ki, bazı Trump dönemi politikacıları son durumdan memnun değildi. değiştirmek. İklim değişikliğini inkar eden ve Trump’ın geçiş ekibi üyesi Steve Milloy tweetlendi değişiklik, “petrol ve gaz için sondajı daha zor hale getirecek”.

Biden’a karşı bir oyun, federal hükümetin buna rağmen kontrol yok denecek kadar az pompa fiyatının üzerinde. Yine de, genel olarak daha az sondaj yapmanın olumlu yanları olabilir. Yakın zamanda yapılan bir çalışma gösteriyor ki büyük ölçüde kesilmiş Isınma sıcaklıklarından kaynaklanan ciddi etkilerden kaçınmak istiyorsak, dünyanın sondaj yaptığı petrol miktarı. ABD’nin bundan çok daha fazla sondajı kısıtlaması gerekecek. zaten var Bu projeksiyonları karşılamak için.

Dış ajanslar hareketi överken, bazıları hala Biden yöneticisinin uzun listeyi geri almak için uyuşuk temposunu eleştirdi. Trump dönemi deregülasyonları. Biyolojik Çeşitlilik Merkezi’nin kıdemli politika uzmanı Stephanie Kurose, dedi bir Beyan Biden’ın Nesli Tükenmekte Olan Türler Yasası’ndaki değişiklikler konusunda daha hızlı hareket etmemiş olması “hayal kırıklığı yaratıyor”. Biden daha önce Trump’ın görevdeyken başlattığı birçok çevresel düzenlemeyi geri alma sözü vermişti. Nisan ayında Beyaz Saray bir yasayı geri yüklemek Bu, kurumların inşaat projelerinin çevresel etkilerini analiz etmesini gerektirir.

Biden’ın ekibi bazı sözler verdi, ancak ilerleme yavaş oldu ve “yok olma krizi hızlanırken, çok geç olmadan cesur, dönüştürücü adımlar atmalıyız” dedi Kurose.

genel-7