Şirketler büyüdükçe çevrimiçi ortamda kendilerini daha fazla ifşa ederler ve siber güvenlik açısından savunmaları zorlaşır. bir rapor tahminler bir şirketin BT altyapısının %30-40’ının güvenlik ekibi tarafından bile bilinmemesi.

Bu nedenle, siber saldırıları simüle etmek için yeni başlayanlar ‘saldırgan’ bir profille ortaya çıktı.

Bunlardan biri Amsterdam merkezli Hadrianusbir saldırıyı simüle eden bir SaaS platformu sunan ‘hacker liderliğindeki’ bir siber güvenlik girişimi.

Picus Capital, Slimmer AI ve Adriaan Mol, Koen Köppen ve Niklas Hellman gibi meleklerin katılımıyla HV Capital liderliğindeki 10.5 milyon €’luk başlangıç ​​turunu kapattı.

Hadrian’ın görüşü, geleneksel “kalem testinin” zaman ve emek yoğun olduğu ve şirketlerin zaten savunmasız olduğuna inandıkları alanlara odaklanma eğiliminde olduğu yönünde. Hadrian’s, platformunun, dijital tehditler ve saldırı vektörleri hakkında içgörüler oluşturmak için dışarıdan-içerideki zayıflıkları aramak için şirketlerin IT altyapısını taradığını söylüyor.

Hadrian CEO’su Rogier Fischer yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hadrian, CISO’ların ve ekiplerinin saldırı yüzeyindeki her potansiyel tehdide katılmalarının beklenemeyeceğini anlıyor. Otonom teknolojimiz gerçek tehditleri tespit eder ve eylemin gerekli olduğu yerlere öncelik verir, acil görevleri mevcut iş akışı araçlarına ve süreçlerine bağlayarak önemli işlerin önce ele alınmasını sağlar.”

Hadrian, Randori (29,8 Milyon $ artırdı), RiskIQ (Microsoft tarafından satın alındı), Cortex ve Cycognito (153 Milyon $ artırıldı) ile rekabet ediyor.

Fischer bana şunları söyledi: “Şu anda ASM’nin değerini çıkarmak son derece zor. Analistlerin taraması gereken çok büyük miktarda veri var. Bunun için ASM tarafından şu anda verilen değerin fiyatı garanti etmediğini iddia ediyoruz (dolayısıyla sigorta şirketleri verileri henüz kullanmıyorlar veya en azından bu verilerle sigorta şirketlerinden daha iyi performans göstermiyorlar).genel-24