Axon 40 Ultra, ZTE’nin şimdiye kadarki en yetenekli akıllı telefonu ve özelliklerine bakılırsa, aynı fikirdeyiz. Bu, ahize üreticisinin sözünü almanız gerektiği anlamına gelmez, ancak çok fazla taviz vermeyen (veya hiç ödün vermeyen) daha ucuz alternatifler olduğunu bilmek güzel.

Çin’de yepyeni amiral gemisini tanıttıktan sonra birkaç hafta önce, ZTE şimdi en üst seviye Axon 40 Ultra’yı Amerika Birleşik Devletleri’ne getiriyor. Daha da iyisi, potansiyel müşteriler bunu sadece 800 dolara alkaputun altında ne olduğu düşünüldüğünde harika bir fiyat.

Biraz daha fazla ilgi isteyenler için ZTE, 12 GB RAM ve 256 GB depolama (8 GB RAM ve 128 GB depolama yerine) ile birlikte gelen Axon 40 Ultra’nın geliştirilmiş bir sürümünü 900 $ karşılığında satıyor. Telefonu müşteriler için daha da çekici hale getirmek için ZTE, 21 Haziran – 28 Haziran tarihleri ​​arasında Axon 40 Ultra satın alanlara ücretsiz bir Bluetooth hoparlör sunuyor.

Teknik özelliklere gelince, ZTE Axon 40 Ultra kağıt üzerinde bir canavar. En son tarafından desteklenmektedir Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 5G işlemci ve 120Hz yenileme hızını ve 360Hz dokunmatik örnekleme hızını destekleyen çarpıcı 6.8 inç AMOLED kavisli ekrana sahip, bu da onu oyun oynamak için çok kullanışlı hale getiriyor.

ZTE’nin amiral gemisinin ikili Sony IMX 787 sensör, Humanity ana kamera ve yüksek kaliteli ve doğru görüntüler vaat eden geniş açılı birincil kamera içeren muhteşem bir üçlü kamerayla birlikte geldiğini söylemeye gerek yok.

Telefon, 65W hızlı şarjı destekleyen ve Qualcomm’un Quick Charge 4+ teknolojisine sahip büyük bir 5.000 mAh pilden enerji tüketir. Doğal olarak, Axon 40 Ultra, gemide Android 12 ile birlikte gelir ve güncelleme hazır olduğunda muhtemelen Android 12’ye yükseltilecektir.telefon-1