Üst mahkeme, Samsung'a LG OLED teknoloji hırsızlığında temiz bilgi veriyor

arasında yedi yıllık bir mahkeme savaşı SAMSUNG ve LG, organik ışık yayan diyot (OLED) teknolojisi hırsızlığına karşı nihayet sona erdi.

Dava, şirketin genel müdürünü içeriyordu. LG Ekran LG Display’in OLED teknolojisini ve ilgili gizli belgeleri başkasına teslim ettiğinden şüphelenilen taşeron Samsung Ekran 2010 yılında üzerinde çalışanlar.

OLED ‘Face Seal’ teknolojisi, OLED elemanının havayla temasını önleyerek ekran ömrünü uzatır.

Kore merkezli göre Nabız Haberleriülkenin Yargıtay şimdi, suçlamaları beraat ettiren orijinal kararı onayladı ve savcının LG Display alt yüklenicisinin genel müdürüne yaptığı itirazı reddetti.

Mahkeme şimdi Samsung’a LG OLED ekran teknolojisini çalma suçlamasıyla ilgili temiz bir bilgi verdi.

LG Display alt yüklenicisinin şefi ile birlikte, gizli belgeleri aldıkları iddia edilen dört Samsung Display çalışanı daha önce gizli ticari bilgileri çalmakla suçlanmıştı.

Şimdi, LG Display tedarikçisinin CEO’su ve dört Samsung Display çalışanı, mahkeme tarafından iddia edilen sızıntıdan serbest bırakıldı.

LG Display ve Samsung Display, son kararla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Samsung ve LG, daha önce OLED teknolojisi davası için başka bir mahkeme savaşında bulunmuştu.

Raporda, “2019’da mahkeme, eski bir Samsung Display araştırmacısını şirketin OLED teknolojisini ve ayrıca bunları alan LG Display çalışanlarını çaldığı için mahkum etti” dedi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9