Apple’ın iOS 16’daki İşlemler ve Promosyonlar içindeki 12 alt kategorideki mesajlar için yalnızca Hintli kullanıcılar için filtre uzantıları sunacağı bildiriliyor. Bu alt kategoriler Finans, Hatırlatıcılar, Siparişler, Sağlık, Kamu Hizmetleri, Hava Durumu, Taşıyıcı, Ödüller ve daha fazlasını içerir. Yeni güncellemenin, geliştiricilerin kişisel olmayan mesajları alt kategorilerde sınıflandırmak için bu filtreleri dahil etmesine izin verdiği söyleniyor. Apple’ın SMS filtresi, sınırlı kategoriler için Hindistan ve Brezilya’da zaten mevcut. Başka bir rapora göre Apple, iPhone ve iPad kullanıcıları için iOS 16’da LTE/4G ağı üzerinden veri yedekleme desteği ekleyecek.

göre bildiri TechCrunch’tan teknoloji devi Apple, Hintli kullanıcılar için iOS 16 güncellemesiyle yükseltilmiş mesaj filtrelemeyi ekleyecek. Özelliğin iOS 16’nın ikinci geliştirici beta sürümünde tespit edildiği bildirildi. Yeni özelliğin, geliştiricilerin mesajları İşlemler ve Promosyonlar kategorilerinde 12 alt kategoriye filtrelemesine izin verdiği söyleniyor. Bu alt kategoriler, Finans, Hatırlatıcılar, Siparişler, Sağlık Kamu Hizmetleri, Hava Durumu, Taşıyıcı, Ödüller, Teklifler, Kuponlar ve diğerleri gibi filtreleri içerir.

Bu özellikle, Hintli iPhone kullanıcıları, mesaj dizilerinde ve Takvim gelen kutusunda Siri önerileri olarak film veya parkur bileti rezervasyonu gibi etkinlikler hakkında güncellemeler alacak. Raporda, ABD’deki iOS 16 kullanıcılarının yeni bir Önemsiz Bildir özelliği ile istenmeyen posta mesajlarını taşıyıcılara işaretleyebilecekleri belirtildi. Özelliğin yalnızca belirli operatörlerde kullanılabildiği söyleniyor.

Apple ayrıca, daha önce yalnızca 5G veya Wi-Fi bağlantısıyla mümkün olan bir LTE/4G bağlantısı üzerinden iPhone ve iPad’lerin yedeklenmesi için destek ekliyor. bildiri MacRumors’tan. Bu yeni destek özelliği ile kullanıcılar artık iPhone’larını veya iPad’lerini 4G, 5G veya Wi-Fi bağlantısını kullanarak yedeklemeyi seçebilirler. 4G bağlantısı üzerinden yedekleme yapmak yavaş olabilir, ancak eklenen seçenek kullanışlı olabilir.

Teknoloji devi, bu yılki WWDC açılış konuşması sırasında iOS 16’yı duyurdu. Yeni işletim sistemi, widget’ları ve özelleştirmeleri destekleyen yeni Kilit Ekranı ile duyuruldu.
genel-8