Balta, e-sigara üreticisi Juul için düştü.

FDA şirkete sipariş verdim Perşembe günü ABD’de her yerde bulunan vaping cihazlarının satışını ve dağıtımını durdurmak, e-sigara pazarına hakim olan ve oyununun zirvesinde 38 milyar dolar değerinde olan bir şirket için dramatik bir son.

Juul artık ABD’de buharlarını veya yüzde 5 veya yüzde 3 tütün ve mentol aromalı kapsüllerini “risk almadan” satamayacak.[ing] ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nden yaptırım eylemi”. Perakendecilerin ABD’de Juul ürünlerini stoklamaları da yasaklanacak

FDA’nın Juul’a karşı yasağı, şirketin vape ve tütün kapsüllerinin güvenliği hakkında tutarlı kanıtlar sağlayamamasından sonra geldi.

FDA’nın Tütün Ürünleri Merkezi Müdür Vekili Michele Mital, “Tüm üreticilerde olduğu gibi, JUUL, ürünlerinin pazarlanmasının bu standartları karşıladığını gösteren kanıt sağlama fırsatı buldu” dedi. “Ancak şirket bu kanıtı sağlamadı ve bunun yerine bize önemli sorular bıraktı.”

FDA, eylemlerinin, Juul ürünlerinin bireysel mülkiyetini veya kullanımını doğrudan kısıtlamadığını açıklıyor, ancak şirketin buharlarını ve kapsüllerini elde etmek ABD merkezli kullanıcılar için çok daha zor olacak.

Mevzuatla ilgili sorunlar şirketin değerlemesini derinden etkilemişti, ancak FDA’nın eylemleri ABD operasyonları için düpedüz kıyameti heceledi. Juul yarışmacıları Reynolds Amerikan ve NJOY Holdings FDA, tütünün vape edildiğinde bile zararlı ve bağımlılık yaptığını iddia etse de, daha önce izin aldı ve kendi ürünlerini satmaya devam etmelerine izin verilecek.genel-24