Karl Urban ile Billy Butcher ve Antony Starr ve Homelander olarak The Boys'dan bir kare

Bilin bakalım kötü adam kim? SÜRPRİZ! İkisi de öyle! Erkeklerin kötü olduğunu görmeyi seviyoruz!!!
resim: Prime Video

işte olay şu Erkekler: eğlenceli olabilir, ama temelde başarısız çünkü dünyanın berbat olduğunu zaten biliyoruz ve bu gösteri farklı bir bakış açısı sunmuyor.

Kurgu her zaman içinde yaşadığımız dünyaya alternatif bir dünya sunacaktır. Kurgusal bir dünya sunduğunuzda, hiciv görünümü ya da buna kalkışırsanız, içinde yaşadığımız topluma ayna tutarsınız. hiciv tanımlaması zor, ama sürekli olarak etrafımızı saran şeyi sorgulamanın yeni bir yolunu aydınlatması gerektiğine inanıyorum, dünyanın saçmalığına karşı alternatif bir düşünce süreci göstermeli. saçmalık statükoya da kimsenin tanımak istemediği, görünüşte bariz sorunları çevreleyen gürültüyü kesmenin bir yolunu gösterin.

Sanki anladık. Dünya acımasız ve acımasız. Umursamaz ve umursamaz. Anlaşılmaz, sistematik, açıkça kapitalist ve dolambaçlı şekillerde şiddet içeriyor. amacı nedir Erkekler tüm bunların dünyanın böyle olduğunu vurgularsa? Her zaman iktidarda erkekler olacak ve bundan nefret edenler her zaman olacaktır. Ne olduğunu anlamanın anahtarı Erkekler Aslında söylemeye çalışıyor, ancak, en sevdiğimiz üzgün kötü adam Billy Butcher’dan başkası değil.

Karl Urban, ailesini süper kahramanlar tarafından yok edilen ve şimdi de süper kahramanları bir kenara koyma görevinde olan Butcher’ı oynuyor. Çarpık bir intikam fantezisini canlandırmak için (gerçek) anti-kahraman grubu The Boys’u kurdu, ancak doğru nedenlerle! Çünkü derin bir travma geçirdi! Çünkü o, özünde, kendi kendini başarmış neoliberal bireyci fantezisinin poster çocuğudur.

Neoliberal bireyci, toplumun kendilerine yardım etmeyeceğine ya da edemeyeceğine inandığı için her şeyi kendileri için yapar. Bu, derinden kendine odaklanmış bir bakış açısıdır: Bir adamın, iktidardaki sistemlere karşı sadece kendi iradesiyle hareket ederek bir fark yaratabileceği fikri. Neoliberal bireycinin diğer insanlarla güçlü bağları yoktur ve aslında insanları ilişki kurmaya değer görmez. Kasap, topluluğa, diğer aile birimlerine, kişilerarası ilişkilere ve hatta ortak iyiye değer vermez. Tek amacı, kendi, inanılmaz derecede bencil hedeflerine ulaşmaktır.

bu dünya Erkekler. Kimse seni kurtarmaya gelmiyor. Sistemleriniz bozuk. Arkadaşların yalancı. Dünya yanıyor. Hiçbir şey önemli değil, bu yüzden yaptığın hiçbir şey önemli değil. Dışarı çıkıp savaşmak da olabilir. Yapısal sorunlar, bireysel sorunlar olarak yeniden çerçevelendirilir ve kişilerarası sorunları çözmenin tek yolu, bu sorunlarla şiddetli etkileşimler kurmaktır. Sonuçta, sistem size yardım edemez. Federal Süper Kahraman Gözetim Bürosu yozlaşmış, Vought Industries kendi çıkarlarını düşünen kapitalistler tarafından yönetiliyor ve toplum bile gerçeği görmezden gelmeye kararlı görünüyor. Kasap veya içindeki karakterlerden herhangi biri için tek seçenek Erkeklermeseleleri kendi ellerine almaktır.

The Deep'i gösteren The Boys'tan bir kare

Aman Tanrım, bir tacizci, protestoları üzerine saldırdığı kadının yanında bir güç konumuna geri getirildi, vay, bu asla olmaz, inanılmaz.
resim: Prime Video

Kasap, toplumdan çok bireyciliğe değer verdiği için, o belirsiz “daha ​​​​iyi”yi dileyen, ancak kurtarmaya çalıştığı toplumu reddeden bir neoliberal olduğu için, o toplumun sosyal normlarını göz ardı eder, onun yerine sosyal normları benimser.Şiddet ve yıkımın süper kahramanların sorunu olduğuna inanıyor. Üçüncü sezonda, daha önceki sezonlarda Boys’u kurmasının nedeninin “hiçbir bireyin bu kadar güce sahip olmaması” olduğunu söylemesine rağmen, kendisine süper güçler veren bir bileşik olan V24’ü alması bunu mükemmel bir şekilde örnekliyor. Kasap kendisi ile o kadar dolu, saçma bir şekilde kendi hedeflerine odaklanmış, eskiden nefret ettiği kişi haline geliyor ve aslında sorun değil, çünkü o hala bir birey. Seçimler yapabilir.

Erkekler Orada olabilecek, bizi kurtarmayı bekleyen ama asla ortaya çıkmayan bireysel süper kahramanlar olduğunu hayal ettiğimizde olan şeydir. Bu şov, herkesin seni düzmek için bekleyen bir pislik olduğu fikrinden çıkan türden bir hikaye anlatımı. Erkekler odak noktasını Yediler, Çocuklar ve her biri kendi kişisel gündemleri ve dürtüleri olan ve herhangi bir türden topluluğa değer veren çok az sayıda önemli siyasi oyuncuya yaydı. İzlemesi sinir bozucu bir gösteri çünkü Erkekler çük sallama yarışmasına dönüşür ve diğer kişiyi daha iyi veya daha hızlı yenebilen kişi kötü adam olur, ta ki başka biri yüzünüze sokmak için daha büyük bir sikle ortaya çıkana kadar.

Gerçek süper güçler insan vücudunu ne yapacak sorusuna cevap arayan bir gösteri olarak. Erkekler şiddet sorunu var. Gerçek dünya zaten acımasız, şiddetli ve kanlı. Gore hangi amaca hizmet ediyor? Güç sahibi insanların aynı fiziksel güce sahip olmayan insanları parçaladığını görmek nasıl bir katarsis olur? Birinin havaya uçurulmasını, ateşe verilmesini veya lazer ışınlarıyla kesilmesini izlemek nasıl bir tatmin sağlar? Herkes bir pisliktir ve bu sadece tek başınalık uğruna, bu noktada şok faktörü için o kadar da şok edici olmayan ve muhtemelen sadece iğrenç olan vahşettir.

Tek şey şu ki Erkekler diğer şovlara, çizgi romanlara veya sinematik evrenlere benzemediğine dair bir mastürbasyon inancına sahiptir. Ama hiçbirinden farklı değil. Aynı bireysellik efsanesine ve “iyi” nedenlerle kötü şeyler yapan travmatize olmuş erkeklere takıntılı. İktidardaki insanları dünyayı yok ederken gösteriyor; ezici derecede korkunç durumlar ve sistemler arasında barış, hafiflik veya güç anları bulan insanları idolleştirir; ve toplumun neoliberal “uyanıklığından” yararlanmaya çalışan şirketlerin ikiyüzlülüğünü ifşa etmek yerine, bize sadece bunun olduğunu hatırlatıyor ve bu komik değil mi?

Nancy Pelosi'nin bir Kente beziyle diz çöktüğü zamanı hatırlıyor musunuz?  Bu enerjiyi The Masked Singer'da Rudy Guiliani'yi görmenin şokuyla ve Charlamagne tha God'ın Ziwe ile röportajındaki şaşkın sessizliklerle birleştirin.

Nancy Pelosi’nin bir Kente beziyle diz çöktüğü zamanı hatırlıyor musunuz? Bu enerjiyi Rudy Guiliani’yi görmenin şokuyla birleştirin. maskeli şarkıcı ve Charlamagne tha Tanrı’nın Ziwe ile röportajındaki şaşkın sessizlikler.
resim: Prime Video

Bu gösteriden keyif alacak insanlar muhtemelen benimle aynı liberal ideallerin çoğunu paylaşıyor. Erkekler en kötü sağcı ve kurumsal sikişmeyle neşeyle dalga geçiyor ve neoliberal bireyci propagandanın geri kalanını görmezden gelebilecek kadar neredeyse eğlenceli. Ama hiçbir karşılık, umut veya iyimserlik olmadan, Erkekler hiciv üretmeye çalışır ve nihilizmi alt üst eder. Bazı insanlar bu işin içinde.

Sorun şu ki, bir kez daha “afet yardımı” olarak uçaktan kağıt havlu atan bir başkanımız oldu. Şöhret nedeniyle tüm dünyada izlenen bir iftira davamız vardı ve ahlaki açıdan yozlaşmış, yaygın olarak nefret edilen bir avukatın bir yarışma programına “sürpriz konuk” olarak çıktığını gördük. Canlı TV’de gerçek bir ayaklanma izledik ve değişen bir şey yok. Bu drama, dünyamızın dokusunun sadece bir parçası ve patlayan penisler ve ahtapotlarla zihinsel ménages à trois bile, her gece haberimiz olan mutlak korku şovunun üstesinden gelemez.

Televizyon pazarlamasının en absürt türüdür, hikaye anlatımının sınırlarından ziyade var olmanın ve beğeni sınırlarını zorlamanın sırtını sıvazlayan bir şov. Yıldızlar Karl Urban ve Antony Starr manzarayı çiğnerken bile, Eric Kripke inanılmaz derecede izlenebilir, hatta bazen eğlenceli bir gösteri üretmek için bir dizi hikayeyi ustaca bir araya getirirken bile, vaat ettiğini sunmuyor, eğer yaptıysa bile. , eğer mümkünse. bence en iyi sosyal hiciv Erkekler Yarattığı, aşırı çevrimiçi pop kültürü tüketicilerinin bunun bir hiciv olduğunu hayal etmesidir. Tarafından finanse edilir ve dağıtılır AmazonNihayet.

üçüncü sezonunun ilk üç bölümü Erkekler şimdi Prime Video’dalar; Yeni bölümler daha sonra 8 Temmuz’daki finale kadar haftalık olarak yayınlanır.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7