Motorola, görünüşe göre, bir sonraki bütçe telefonu olan sargıları kaldırmaya hazır. Moto G62 5G. alman çıkışı WinFutureEtkileyici bir geçmişe sahip olan , şimdi de telefonun neredeyse tüm temel özelliklerini ve pazarlama görsellerini ortaya koyan bir rapor yayınladı.

Moto G62 5G’nin daha akıcı görseller için Full HD+ çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip 6,5 inçlik büyük bir OLED ekrana sahip olacağı iddia ediliyor.

Telefon görünüşte üzerinde çalışacak Qualcomm’un 5G özellikli ilk 4 serisi SoC’sinin geliştirilmiş bir sürümü olan Qualcomm Snapdragon 480 Plus yongası, hem mmWave hem de 6GHz altı ağları destekler. Geçen yılki Moto G51, bu çipe sahip ilk telefondu ve aynı zamanda yakın zamanda duyurulan Honor Play 30 5G’ye de güç veriyor.
Çip, bir microSD kart ile genişletilebilen 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile eşleştirilecek.

Bağlantı seçenekleri arasında Bluetooth 5.1 ve NFC bulunur. Telefon Android 12 ile gelecek.

Moto G62 5G’nin 50MP ana sensör, 8MP ünite ve 2MP derinlik/makro sensörlü üçlü kamera sistemine sahip olduğu söyleniyor. Ön kamera 16MP olacak ve bir iğne deliğine yerleştirilecek.

Cihazın ağır bir 5.000 mAh pil paketlemesi planlanıyor. Daha önceki bir rapor, telefonun 20W şarjı destekleyeceğini söylemişti.

Telefon muhtemelen 300 € ‘dan (~ 321 $) daha ucuza mal olacak ve bu aralıktaki cihazlardan beklendiği gibi plastik bir gövdeye sahip olacak. Görünüşe göre mavimsi yeşil bir tonda ve gri renkte olacak ve muhtemelen ABD, Avrupa, Avustralya, Brezilya ve Hindistan dahil olmak üzere çoğu uluslararası pazarda satışa sunulacak.

Lansmanla ilgili ayrıntılar henüz mevcut değil, ancak G62’ye FCC tarafından izin verildiği göz önüne alındığında, inmesi çok uzun sürmemeli.
Söylentiler, bütçeye uygun bir telefon için umut verici görünüyor, bu yüzden bunu yapması şaşırtıcı olmayacak. 2022 listesinin en ucuz telefonları.telefon-1