PS5 ve Xbox Series X’in yaşam döngülerinin neredeyse iki yılındayız ve sadece bir konsol bulmak hâlâ zorlu bir iş. Ancak, bir sistemin izini sürmeyi başarırsanız, bir sonraki büyük zorluk, oynayacak özel bir oyun bulmak olabilir. Özel oyunlar, son iki konsol neslini aşağı yukarı tanımlamış olsa da, bu günlerde, “özel” sayılan şeyleri çivilemek bile oldukça kaygan olabilir.

Yine de, özel oyunlar bir konsolu veya diğerini satın almada büyük bir faktör olabileceğinden, Tom’s Guide en azından ikisi arasında bir karşılaştırma yapmayı denemek istedi. PS5 ile Xbox Series X arasındaki rekabette en özel oyunlar kimde? Bunu bulmak için öncelikle mevcut oyun alanında “özel oyunun” ne anlama geldiğini tanımlamamız gerekecek.

Özel parametreler

(İmaj kredisi: Gelecek)

Her şeyden önce: “Özel” terimini PS3/Xbox 360 günlerindekinden biraz daha gevşek kullanacağız. “Özel” kelimesini “bir ve yalnızca bir konsolda mevcut” anlamına gelirseniz, mevcut konsol neslinin tamamı PS5’te olan tam olarak beş özel oyun vardır. Bu, özellikle ilginç veya anlayışlı bir karşılaştırma yapmaz.genel-26