Popüler Avito seri ilan hizmeti ekibi, kullanılmış araba satışı için yeni bir Avito Müzayede hizmetinin başlatıldığını duyurdu.Daha önce hizmet pilot modda çalışıyordu. Basın hizmetinde belirtildiği gibi, hizmet, Rusya pazarında kullanılmış arabalarda güvenli, hızlı ve karlı anlaşmalar yapmak için bir yer olacak şekilde tasarlanmıştır.

Özel bir satıcı, aracın belirli gereksinimleri karşılaması koşuluyla açık artırmaya katılabilir: arabanın Rusya’da kayıtlı olması, 2005’ten eski olmaması, maksimum kilometrenin 180.000 km olması ve minimum maliyetin 500.000 ruble olması gerekir. Kaza sonrası arabalar, sağdan direksiyonlu ve GAZ arabaları değerlendirmeye alınmaz.

Avito kontrolünden geçen (“doğrulanmış ortak” rozetleri ile işaretlenirler) ve MaxPoster’da bir hesabı olan bayiler ve ortak şirketler satıcı olarak hareket eder.

Avito’da bir araba satışı için mevcut bir reklamı gönderirken veya düzenlerken, özel bir satıcı çevrimiçi bir açık artırmaya katılma teklifi alır. Özel bir satıcı bir çevrimiçi açık artırmaya katılmayı kabul ettiğinde, profesyonel alıcılar bağımsız olarak teklif verir ve satıcı, teklif edilen satın alma fiyatına veya bayiliğin konumuna göre en uygun teklifi seçer.

Açık artırmaya katılım satıcı için anonimdir. Basın servisinin vaat ettiği gibi, profesyonel alıcılar tarafından bir çok şeyi değerlendirme süreci iki çalışma saatinden fazla sürmez.

Şu anda, Avito Müzayede aşağıdaki bölgelerde faaliyet göstermektedir: Moskova ve Moskova Bölgesi, St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi, Kaluga Bölgesi, Krasnodar Bölgesi, Lipetsk, Ryazan, Samara, Tula, Tver, Sverdlovsk Bölgeleri, Perm Bölgesi ve Tataristan.genel-22