Bugün sürekli olarak PlayStation ile ilgili haberlerin gelmesiyle, takip edilecek bazı kötü haberler olması gerekiyordu. Bölgesel hesapları kullanarak bazı erken PlayStation Classic’leri satın alabilen ve erişebilen bazı kişilere göre, Ape Escape gibi bazı oyunların 60Hz NTSC sürümü yerine oyunun 50Hz PAL sürümünü kullandığı görülüyor. Görsel fark sizi şaşırtabilir.

PlayStation Plus’taki PS1 Classics geri tutuluyor

Dün itibariyle, bazı PS1 klasikleri, onları satın alabilecek birçok kişi için oynanabilir durumdaydı, ancak nostaljinin tadını çıkarmak isteyebilecek ancak deneyimi etkileyen yenileme hızından etkilenecek oyuncular için bazı haberler yeni doğdu.

Twitter kullanıcısına göre, The_MarmoladePS5’lerinin başlarında PS1 klasiklerinde Ape Escape satın almak ve erişmek için Endonezya PlayStation mağazasını kullandılar ve PS5 sürümünün 50 Hz PAL’de çalıştığını keşfettiklerinde şaşırdılar.

Bu, etkin kare hızının, aksi takdirde 60 Hz NTSC yayınında alacağınız 29.97 veya 30 FPS’ye karşı etkin bir şekilde 25 FPS olduğu anlamına gelir.

Fark çok gibi görünmüyor, ancak farkı gerçek zamanlı olarak görmek için tweetlerindeki videoya bakın.

Ek olarak, başka bir YouTube videosu bize FPS’nin yarattığı büyük farka daha iyi bir bakış sunuyor.

Bu, bu oyunlardan zevk almak isteyebilecek birçok oyuncu için kesinlikle bir sorun olacak, ancak düşük yenileme hızı ve FPS, birçokları için deneyimi engelleyebilir. Bu sorun uzun zamandır teknolojinin gelişmesi ve oyun için 60Hz standardını evrensel olarak benimsemesi ve hatta her yıl eklenmesiyle çözülmüştür.

Mevcut konsollar (PS5 ve Xbox Serisi konsollar) belirli başlıklar ile 120Hz yapma yeteneğine sahiptir. PS1 klasiklerinde 50Hz, 30FPS deneyiminin rahatlığına alışmış oyuncular için deneyimi mahvetmenin bir yolu olacak.

Düşüncelerin nelerdir? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

oyun-5