Mümkün olan en sessiz ve en havalı oyun bilgisayarını yapmak için, tamamen sıvı soğutucu radyatörlerden yapılmış bir masa, donanımınız ter dökmeden oyun ayarlarını maksimuma çıkarmanızı sağlayacak ustaca bir çözüm gibi görünüyor. Ne yazık ki, ısı bir yere gitmek zorunda olduğu için sizin için aynı şey söylenemez.

Fikir, bir Linus Tech Tips görüntüleyicisinden, Depresif Zip Dosyasından ve YouTuber Flexispot masa tablaları, Alphacool sıvı radyatörler ve Protocase bağlantı parçalarının yardımıyla rüyayı hızla gerçeğe dönüştürüyor. Kullandığı için evde kolayca yapabileceğiniz bir şey değil. sekiz 560 mm radyatörler, braketler lazerle kesilmiş ve hidrolik ile preslenmiştir ve çalışmasını sağlamak için bir sürü delme ve doğaçlama vardır.

Linus’un dediği gibi, sonuç, çoğu oyuncunun evinde olmaktan mutluluk duyacağı bir “endüstriyel şık” ile harika görünüyor. Kaputun altındaki Nvidia GeForce RTX 3090 grafik kartı, Doom Eternal’ı 200 fps’den fazla ışın izleme ile en yüksek ayarlarında çalıştırırken sadece 53 derecede zirve yapıyor. Intel Core 12900KS oyun CPU’sunun sıcaklığı 82 derecede biraz daha yüksek, bakır IHS ve sıvı metal soğutma sayesinde aşırı ısınmadan korunuyor – ama yine de, çok güzelsin ve hala güçlü koşuyor.

Linus ve Jake Tivy’nin ikisinin de not ettiği bir şey, oyun masasının ne kadar ısındığıdır; bu, yaratıldığı Kanada’nın soğuk, kışlık havalarında elleriniz için potansiyel olarak bir nimet olabilir, ancak onu kullanırken mutlak bir kabus olabilir. yaz veya daha küçük bir odadaysanız. 3.000 RPM’de üfleyen onlarca fanın gürültüsüne aldırmazsanız, kullanımı çok daha kolay görünüyor, ancak bu ısı hala etrafınızdaki odaya yayılıyor. Elbette, PC kasasının dışında, içinde olduğundan daha iyidir, ancak bu, daha uzun oyun oturumları sırasında kaçınılmaz olarak dayanılmaz hale gelecektir.

Öne çıkan resim kredisi: Linus Teknik İpuçları

Masayla birlikte gelen başka uyarılar da var. İlk olarak, alt taraftaki açıkta kalan fanlar tam olarak en güvenli değil. Altına sabitlenmiş başka bir rendelenmiş masa üstü ile bunun için potansiyel olarak bir çözüm var. Ayrıca muhtemelen bir oyun monitörünü ona bağlayamazsınız. Katı metal camdan daha sağlamdır, ancak radyatör kanatçıklarında herhangi bir baskı olmasını istemezsiniz.

Yaratıcılıkta harika bir egzersiz ve kim bilir; bu, Lian Li’nin dava masalarının bir sonraki evriminin ne olabileceğine ilk bakış olabilir. Ben şahsen böyle bir şeyin piyasaya çıktığını görmek için nefesinizi tutmanızı tavsiye etmem.oyun-2