CES’teki başarılı bir tanıtımın ardından Rabbit, gazetecilerin yapay zeka destekli ses arayüzüne sahip küçük turuncu bir cihaz olan R1’i denemelerine izin veriyor. Bu, benzer şekilde merkezinde yapay zeka bulunan yeni bir tür mobil cihaz olarak tanıtılan Humane Ai Pin’in piyasaya sürülmesinden sadece birkaç hafta sonra gerçekleşti.

Hala R1’in derinlemesine incelemelerini beklerken (ilk uygulamalı incelemenin aksine), iki cihaz arasında oldukça belirgin bazı farklar var.

En dikkat çekici olanı, Ai Pin’in ekransız olması, bunun yerine bir ses arayüzü ve projektöre dayanması, R1’in ise 2,88 inç ekrana sahip olması (ancak WiFi şifrenizi yazmaktan çok daha fazlası için kullanılması amaçlanıyor). AI pininin maliyeti 699 dolar artı aylık aboneliğin 24 doları iken, R1’in fiyatı yalnızca 199 dolardır. TechCrunch’tan Brian Heater’a göre her ikisi de iyi endüstriyel tasarımın değerini gösteriyor.

Ai Pin’e de benzemiyor (bazıları var) gerçekten kırıcı yorumlar) ne de R1, akıllı telefonlarımızı değiştirme zamanının geldiğine veya yapay zeka sohbet robotlarının internetten bilgi almanın en iyi yolu olduğuna dair tamamen ikna edici bir iddia sunmuyor. Ancak hiçbir şey olmasa bile donanım endüstrisinin yeniden tamamen açık hissetmesi heyecan verici. Oynat tuşuna basın, ardından R1’i mi yoksa Ai Pin’i mi denemek için oynuyorsanız bize bildirin!genel-24