Son altı ayda kötü amaçlı yazılımı kullanan Linux uç noktalarına yönelik kötü amaçlı etkinliklerde %254 artış tespit eden yeni bir rapora göre, XorDdos olarak bilinen Linux Truva Atı’nın siber suçlu kullanımı artıyor.

İlk olarak 2014 yılında keşfedildi ve Microsoft 365 Defender Araştırma Ekibi yakın tarihli bir blog gönderisinde XorDdos Truva Atı’nın Linux bulutunu ve Nesnelerin İnterneti (IoT) uç noktalarını hedeflediğini ve dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) gerçekleştirmek için botnet’leri dağıttığını açıkladı. ) saldırır.

Ekip, saldırıların Linux tabanlı sistemleri hedef alan daha geniş bir saldırı eğilimine uyduğunu ekledi.

Ekip, “IoT ve diğer internet bağlantılı cihazlardan ödün vererek, XorDdos, DDoS saldırılarını gerçekleştirmek için kullanılabilecek botnetleri bir araya getiriyor” diye yazdı. XorDdos Truva atının yükselişi. “DDoS saldırıları kendi içlerinde birçok nedenden dolayı oldukça sorunlu olabilir, ancak bu tür saldırılar kötü amaçlı yazılımları dağıtmak ve hedef sistemlere sızmak gibi başka kötü niyetli etkinlikleri gizlemek için de kullanılabilir.”

En son siber güvenlik tehditlerini, yeni keşfedilen güvenlik açıklarını, veri ihlali bilgilerini ve ortaya çıkan trendleri takip edin. E-posta gelen kutunuza günlük veya haftalık olarak teslim edilir.

Abonesiber-1