Touken Ranbu Warriors unvanını dört gözle bekleyenlerimiz, 17 Mayıs 2022’de iki büyük sürprizle karşılaştı. İlki oynanabilir bir İngilizce demoydu. İkincisi, Touken Ranbu Warriors bir PC sürümü alıyordu.

Demoyu PC’de denemeye karar verdim. Dürüst olmak gerekirse, Nintendo Switch’te biraz daha hoşuma giderdi diye düşünüyorum. Oyun, oyunun arkasındaki irfan ve oyundaki fraksiyonlar hakkında bazı açıklamalarla başlar. Touken Ranbu aslen DMM ve Nitroplus tarafından yapılan ve harici bir gücün zamanla karışmasını engelleyeceğiniz web tabanlı bir video oyunuydu. Touken Ranbu Warriors da benzer bir fikir gibi görünüyor ama zamanında giden Kunosuke adında küçük bir tilki karakteri. Kunosuke, tarihi değiştirmek isteyen Revizyonistlerden korumak için etrafta dolaşıp karakterleri topluyor ve takımlara ayırıyor. Kunosuke’nin bu göreve Zaman Hükümeti tarafından atandığı anlaşılıyor.

Demonun kendisi son derece kısa. Size tüm karakterler hakkında bir fikir verir, ancak çok küçük haritalarda bir ortak tamirci tanıtarak öğreticiyi sonlandırarak öğreticiyi geçmenize izin verir. Tüm kombinasyonları tek bir tuşa koyarak oyunun kolay olmasını seçebilir veya normal saldırı, özel saldırı ve bir ölçü kullanan çok güçlü bir saldırı yaparak oyunu Omega Force’tan geleneksel bir Musou oyunu gibi yapabilirsiniz. .

Demonun kendisine bakılırsa, kesinlikle Musou tipi oyunlara giriş noktası olmak istiyor gibi geliyor. Kısa oyun süreleri için kısa haritalar, büyük bir karakter listesi değil, birçok farklı zorluk ayarı ve takip edilmesi çok karmaşık bir hikaye değil. Nintendo Switch’in bu oyun için mükemmel bir platform olduğunu düşünmemin nedenlerinden biri de bu. Elde taşınır mod oldukça iyi çalışır ve kısa haritalara sahiptir, böylece birkaç koşu yapıp uzaklaşabilirsiniz. Görünüşünden bu başlığa yatırım yapmak için çok fazla zamana ihtiyacınız olmayacak. Tam oyun çıkana kadar emin olamam ama Warriors kitaplığındaki diğer oyunların çoğundan daha kısa görünüyor.

Touken Ranbu Savaşçıları 24 Mayıs 2022’de yayınlanacak Nintendo Anahtarı ve bilgisayar.

Yazar hakkında


oyun-4