LG Ultragear oyun monitörleri, VESA’nın yeni AdaptiveSync sertifikasını alan dünyada ilk olacak: sonunda Nvidia G-Sync ve AMD FreeSync’in yerini alabilecek yeni bir etiket. Kuruluş, standardın “gerçekte içeride ne var” değişken yenileme ekranlarını ortaya çıkarmaya yardımcı olacağını ve ekran özelliklerini tüketiciler için daha net hale getireceğini söylüyor.

göre haber odası blogu posta, LG Ultragear oyun monitörleri VESA’nın testlerini geçen 27GP950 ve 27GP850 panelleri ile AdaptiveSync sertifikası almak için “kapsamlı ve titiz gereksinimleri karşılaması gerekiyordu”. Kurumun ölçüt yöneticisi Jim Choate, her iki ekranın da “uygulanabilir tüm testlerde dikkate değer ölçüde iyi performans gösterdiğini”, LG’nin yüksek yenileme oranlarına, hızlı Griden Griye (GTG) yanıt sürelerine ve düşük gecikme süresine bağladığını ekliyor.

LG’nin kıdemli başkan yardımcısı Seo Young yaptığı açıklamada, şirketin yeni Ultragear sertifikasından gurur duyduğunu söylerken, yaklaşmakta olan modellerin “bugünün tüketicilerinin beklentileri ve çeşitli ihtiyaçlarını” karşılayacağını iddia etti. Rozet, en iyi oyun monitörü listesine bir ekran girişini garanti etmez, ancak varlığı, meraklıların oyun bilgisayarlarını yüksek özellikli bir panelle eşleştirmelerine yardımcı olabilir.

Hiç şüphe yok ki daha fazla oyun monitörünün AdaptiveSync sertifikası aldığını göreceğiz, ancak VESA’nın katı gereksinimleri, üreticileri kendi özel çizgilerini kazanmaya zorlayabilir. Kuruluş, Nvidia G-Sync ve AMD FreeSync amblemlerini ayırmak söz konusu olduğunda “herhangi bir kısıtlama getirmediğini” açıkladı, bu nedenle yakında üç övgüyü de ekran çerçevelerinde göreceğiz. Bununla birlikte, özellikle monitör performansını ölçmenin daha güvenilir bir yoluysa, yeni çerçevenin eski standartları gereksiz hale getirme şansı hala var.oyun-2