İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA) başkanı, spekülatif kripto tokenlerinin meşruiyetini sorguladı ve kripto para birimi sektörünü düzenlemede bekçi köpeğinin karşılaştığı zorlukları vurguladı.

Cuma günü yaptığı bir konuşmada FCA başkanı Charles Randell, “spekülatif kripto tokenleri” hakkında şüphelerini dile getirdi.

Kripto varlıklar, özellikle hükümet İngiltere’yi kripto varlıklarda dünya lideri yapma arzusunu açıklarken, finansal gözlemci için sıcak bir konu oldu.

Randell, spekülatif kripto tokenleri – başka bir şeye bağlı bir değeri olan sabit paraların aksine, doğal değeri olan hiçbir şeye dayanmayan varsayımsal bir değere sahip kripto varlıklarla özel bir sorun çıkardı.

“İnsanlar, hiçbir temel değeri olmadığında bunların yatırım olduğuna inanmaya teşvik edilmeli mi?” dedi Randell.

Randell şunları ekledi: “Bitcoin fiyatı, son zamanlarda olduğu gibi altı ay içinde kolayca yarıya indiğinde ve diğer bazı spekülatif kripto tokenleri sıfıra gittiğinde… önemli bir birikimi veya finansal deneyimi olmayan kişiler spekülatif kripto satın almaya teşvik edilmeli veya izin verilmeli mi? hiç mi?”

Randell ayrıca, gözlemcinin kripto para birimi sektörüne yönelik düzenlemesini artırması durumunda gereken finansman konusundaki endişeyi de dile getirerek, “FCA, bu ek düzenlemenin çok önemli maliyetlerini ödemek için parayı nasıl artıracak?” Diye sordu.

Regülatör başkanı, finansal hizmetler endüstrisinin “Finansal Hizmetler Tazminat Programı aracılığıyla başarısız kripto firmalarının maliyetlerine maruz kalmaması” gerektiğini, bunun yerine tüketicilerin risklerin daha fazla farkında olması gerektiğini öne sürdü.

Randell, tüketicilerin “finansal hayatlarına ciddi şekilde zarar verebilecek bir şey yapmak” için çok istekli hale geldiğini söyleyerek, kripto para yatırımlarının sayısız ünlü onayını eleştirdi.

Randell’in konuşması, kripto para dünyası, spekülatif dijital para birimleri ve sabit paraların her ikisinin de değer kaybetmesiyle birlikte, düşüşlerle birlikte önemli bir piyasa düşüşüyle ​​karşı karşıya kaldığında geliyor.

Buna rağmen, Hazine, kripto para birimini Birleşik Krallık ekonomisine dahil etmeyi planladığını, ancak görev konusunda dikkatli olması gerektiğini kabul ettiğini belirtti.genel-11