Elon Musk Perşembe günü Twitter’da “uyanık virüsün” insanlığın Mars’a ulaşmasını engellemesini durdurmak için politik olarak aktif hale geldiğini söyledi.

Nisan ayında Elon Musk, 2022’nin ilk çeyreğinde Netflix abonelerinin kaybı hakkında yorum yaparak, Netflix’i vuran wok virüsünün içeriğin çoğunun izlenemez hale gelmesine neden olduğunu söyledi. Uyandı (İngilizce’den uyandı, “uyandı”) sosyal, ırksal, cinsel adalet, liberal hareketler, feminizm ve LGBT aktivizmi ile ilgili konulara artan ilgiyi ifade eden bir terimdir.

Musk, bir Twitter kullanıcısının milyarderin daha önceki bir tweetiyle ilgili sorularına yanıt verirken bu açıklamayı yaptı. Çarşamba günü Musk, platformda kendisine yönelik “siyasi saldırıların” “önümüzdeki aylarda keskin bir şekilde artacağını” belirten bir mesaj yayınladı.“Sadece merak ediyorum… politik olarak aktif olma motivasyonunuz nedir? Neden kendini hedef yapıyorsun? Bir Twitter kullanıcısına sordu. – İnsanlığı Mars’a göndermeye ve halkı yapay zekanın tehlikeleri konusunda uyarmaya çalışıyorsunuz. Siyasi tartışmalara karışarak bu önemli hedefleri neden sabote ediyorsunuz? Buna değer mi?”

Musk yanıt olarak şunları yazdı: “Kontrol edilmezse, wok virüsü medeniyeti yok edecek ve insanlık asla Mars’a ulaşamayacak.” Geçen ay boyunca Musk, wok virüsünden birkaç kez bahsetti. Çarşamba günü, Yale Üniversitesi’ni “uygarlığı yok etmeye çalışan wok virüsünün merkez üssü” olarak nitelendirdi.

Musk ayrıca Çarşamba günü bir tweet’te Demokrat Parti’yi “bölünme ve nefret partisi” olarak nitelendirerek eleştirdi. Aynı tweette, bu seçimde Cumhuriyetçilere oy verme kararlılığını iki katına çıkardı – bunu bir teknoloji konferansı sırasında ilk kez duyurmasından günler sonra.

Musk’ın yorumları, havacılık firması SpaceX’in bir milyardere karşı cinsel taciz davası açmak için bir uçuş görevlisine nasıl 250.000 dolar ödediğini ayrıntılarıyla anlatan tartışmalı bir Insider makalesinden sonra geldi.

Cinsel taciz suçlamasının hemen ardından Elon Musk, “sert bir dava departmanı” kurulduğunu duyurdu.genel-22