Oyun stüdyoları soldan, sağdan ve merkezden satın alınıyor. Microsoft Ocak ayında Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın almak için bir anlaşmaya vardığını ve Sony’nin birkaç hafta sonra Bungie’yi 3.6 milyar dolara satın almak için bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Şimdi, The Sims, Battlefield ve FIFA’nın arkasındaki stüdyo olan Electronic Arts, aktif olarak tüm potansiyelini ortaya çıkaracak potansiyel bir alıcı veya birleşme arıyor.

EA bir alıcı veya birleşme arıyor

dan yeni bir rapor disk NBCUniversal’ın Microsoft-Activision anlaşmasının açıklanmasından kısa bir süre sonra Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson’a yaklaştığını ortaya koyuyor. Fikir, birleşik varlığın CEO’su olarak Wilson ile her iki şirketi birleştirmek olabilir. Medya ve oyun devlerinin böyle bir anlaşmanın şartlarını birkaç hafta boyunca müzakere ettikleri ve tartışmalar ilerlerken, teklifin son dakika içinde dağıldığı iddia edildi. ay ya da öylesine.

Ancak bu, EA’yı bir birleşme veya alıcı aramaktan caydırmadı. Aslında, Puck’ın raporu, şirketin Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma anlaşmasının ardından bir anlaşmaya varmak için her zamankinden daha kararlı hale geldiğini belirtiyor.

Electronic Arts’ın görüştüğü potansiyel talipler arasında Amazon, Disney ve Elma. Bu tartışmaların ne kadar ilerlediği belli değil, ancak böyle bir anlaşma üçünün de ilgisini çekebilir.

Apple’ın durumunda, Electronic Arts’ı satın almak, Apple Arcade’i güçlendirmek, markanın yakında çıkacak olan AR/VR kulaklığını bir oyun gücü olarak konumlandırmak ve hatta markanın Apple TV+ yayın hizmetine daha fazlasını vermek için kullanılabilecek devasa bir oyun IP’si kitaplığına erişmesine izin verecekti. Oynamak için IP.

Amazon Luna bulut oyun hizmeti ve Prime Video akış hizmeti sayesinde Amazon ile durum oldukça benzer olacaktır. Ancak Disney’in hırslarının Disney+ için IP’ye odaklanması muhtemeldir.telefon-1