Phison sadece ilan edildi AM5 gibi platformlarda PCIe Gen 5 NVMe SSD’lerin çağını başlatmak için AMD ve Micron ile stratejik ortaklığı.

Phison, Computex 2022’de AMD ve Micron ile Stratejik PCIe Gen 5 İlişkisini Duyurdu

NAND denetleyici ve flash depolama çözümlerinin önde gelen sağlayıcılarından Phison Electronics Corp., oyun ve içerik oluşturucu deneyimini yükselten uyumlu ürünlerden oluşan işbirliğine dayalı bir PCIe Gen 5 ekosistemi oluşturmak için bugün AMD ve Micron ile stratejik bir işbirliğini duyurdu. Phison’ın rolü, M.2 form faktörünün aynı güç sınırlamalarına bağlı kalırken, önceki nesil amiral gemisine göre yaklaşık 2 kat performans artışı sunan, sınıfında lider bir PCIe Gen5 SSD denetleyicisi – PS5026-E26 – sunmayı içerir.

16 Zen 4 Çekirdeğe Sahip AMD Ryzen 7000 İşlemciler Demo: Oyun Sırasında 5,5 GHz Saat Hızlarına Çıkabilir, İçerik Oluşturmada 12900K’dan %31’e Kadar Daha Hızlı

Phison Ürün Pazarlama Kıdemli Direktörü Leo Huang, “Bu, Phison’ın müşteri odaklı değerleri koruma taahhüdünü doğruladığı için, PCIe Gen5 depolama tekliflerinin teknolojik gelişimini ilerletmek için Micron ve AMD ile ortak çabamızı duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi. “E26 denetleyicisi, oyuncuların en üst düzeyde rekabet etmelerini sağlar ve içerik oluşturucuların üretkenliği artırmak için genel sistem performansını en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olur.”

Dünya çapında 5G Kablosuz kullanılabilirliğinin popülaritesi ile yüksek hızlı depolama ihtiyacı arttı. Masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, oyun konsolları, bulut sunucuları ve hatta mobil cihazlar dahil olmak üzere küresel pazarlar, artan veri aktarım hızlarından ve çoklu görev amaçları için mevcut olan bant genişliğinden faydalanacaktır. AMD’nin AM5 platformu, Phison’ın PS5026-E26 denetleyicisi, Micron’un DDR5 DRAM’i ve Değiştirme Kapısı 3D NAND’den oluşan ekosistem, günümüzün her zaman bağlantılı yaşam tarzının gereksinimlerini karşılamak için tüm sistem genelinde platform hızlandırmasına olanak tanır.

Micron’un Ürün Hattı Yönetimi Direktörü Jonathan Weech, “Micron’un AMD ve Phison ile olan işbirliği, endüstrinin tüketicilere sunulan en güçlü depolama teklifini ve yüksek performanslı bilgi işlem deneyimini sunmayı hedefliyor” dedi. “Micron, Crucial markalı ürünleri aracılığıyla, PC meraklılarına yüksek değerli NAND çözümleri sunmaya odaklanıyor. Micron NAND ve Phison’ın Gen5 denetleyicisinin ve AMD’nin AM5 platformunun bu benzersiz kombinasyonu, PCIe Gen 5 SSD’lere geçişi hızlandırmaya yardımcı olacak.”

AMD Ryzen 7000 ‘Raphael’ Yetkilisi: 5 GHz’in Üzerinde, 16’ya Kadar Zen 4 Çekirdeğinde, %15’in Üzerinde Performans Artışında Dünyanın İlk 5nm CPU’su, 2022 Sonbaharında Piyasaya Sürülüyor

AMD Depolama ve Bellek Kıdemli Müdürü Leah Schoeb, “Amacımız, bilgisayar performansını ve kullanıcı deneyimlerini hızlandırmak için bant genişliğinde inanılmaz bir artış sağlamaktır” dedi. “Micron ve Phison ile işbirliği, AMD’nin AMD’nin yeni soket teknolojisiyle geleceğin oyun ve yaratıcı deneyimlerini güçlendirme ve yükseltme konusundaki kararlılığını ifade ediyor.”

Phison, Computex 2022 için heyecan verici tam ölçekli depolama çözümleri ürün serisiyle her şey dahil bir programa sahiptir. Şirket, amiral gemisi PS5026-E26 PCIe Gen 5 denetleyicisini göstermenin yanı sıra şunları da tanıtacak:

  • PS5021-E21T denetleyicisini kullanan ilk PCIe Gen4 BGA SSD.
  • Mobil bilgi işlemin sabit güç gereksinimlerinin üstesinden gelmek için tasarlanmış yeni nesil DRAM’siz PCIe Gen4 çözümü olan PS5027-E27T, ilk kez tartışılacak.
  • E18DC, sunucu önyüklemesi ve yoğun okuma dahil çeşitli iş yükleri için bir M.2 form faktörlü veri merkezi çözümü.
  • PS8318, VR ve mobil dahil olmak üzere çok çeşitli pazarları hedefleyen bir UFS 3.1 problem çözücüsüdür.
  • E21T, üretkenliği artırırken maliyetleri düşürmek için tasarlanmış, enerji açısından verimli bir endüstriyel yerleşik Gen4 çözümüdür.
  • MPT Serisi özelleştirilmiş otomotiv depolama ürünleri.
  • PCI-SIG sertifikalı Dünyanın İlk PCIe 5.0 Redriver IC’si.genel-17