tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre İş İçeriğiSpaceX İddiaya göre bir uçuş görevlisine 250.000 dolar ödedi Elon Musk onu azarladıktan sonra susmasını sağlamak için “cinsel teklifler”. Tesla ve SpaceX’in patronu, bu suçlamaların tamamen yanlış olduğunu söyledi.

Elon Musk bu hostesin sessizliğini satın almaya çalışırdı.

Konuşmaya karar veren uçuş görevlisinin bir arkadaşıydı. İddia edilen kurbanın özel bir SpaceX uçuşunda mürettebat üyesi olarak çalıştığını açıkladı. 2016’da Elon Musk’ın kendisinden bir şey istediği iddia edildi. “özel bir odada tüm vücut erotik masajı”. Bundan önce, SpaceX, hostesi masöz lisansı almaya bile teşvik etti. Musk’ın masaj sırasında vücudunun alt yarısını kaplayan çarşafı çıkardığı ve ona ereksiyon halindeki penisini gösterdiği iddia edildi. Milyarder ona evlenme teklif ederdi “Daha fazlasını yaparsa bir at satın almak için”. Hostes bir binicidir.

aynı kategoride

Bir Doctolib sweatshirt'ünün önizlemesi.

Doctolib, kullanıcılarının kişisel sağlık verilerini tam olarak şifrelemez

İddiaya göre kurbanın arkadaşının ifadesine göre, uçuş görevlisi Elon Musk ile herhangi bir cinsel ilişkide bulunmayı reddettiama muhtemelen öyleydi “uçuştan sonra çok üzgün”. Bu olayın ardından SpaceX, uçuş görevlisinin çalışma saatlerini azalttı. raporu İş İçeriği 2018 yılında SpaceX’in insan kaynakları departmanına ilk şikayetin yapıldığını belirtiyor. Genç kadın, şirketteki kariyerinin bu retten zarar gördüğünü iddia etti. O sırada bir kıdem tazminatı sözleşmesi yapılmıştı. hostes elde etti sessiz kalmak için 250.000 dolar bu durumda.

SpaceX ve Tesla’da cinsel taciz kültürü mü?

Bu hikayenin açıklanmasından birkaç gün önce Elon Musk, takipçilerine şu açıklamayı yapan birkaç tweet yayınlamıştı: “Bana yönelik siyasi saldırılar önümüzdeki aylarda çarpıcı biçimde artacak”. kurbanı olacağı konusunda da uyardı. “düşük darbeler kampanyası”. Milyarder kesinlikle bu hikayenin önüne geçmeye çalıştı toplumunu bu suçlamalara inanmamaya teşvik ederek. Elon Musk dedi ki “Cinsel tacize meyilli olsaydım, bunun 30 yıllık kariyerimde ilk kez gün ışığına çıkması pek olası değil”.

Yine de birkaç SpaceX ve Tesla çalışanı veya mezunu, Elon Musk tarafından yönetilen her iki şirketin de cinsel taciz kültürüne sahip olduğunu söyledi. Birkaç kez, Elon Musk’ın işletmeleri, cinsel taciz raporlarının ardından hareketsiz kalmakla suçlandı. Tesla özellikle karşı karşıya insan kaynakları departmanı nedeniyle birden fazla dava fabrika çalışanlarını yeterince koruyamadı. Hatta bir çalışan, Musk’ın bazen cinsel imalar içeren tweetlerinin çalışan davranışlarına örnek teşkil etmeye yardımcı olduğunu söyledi.genel-16