Google, Android’deki metinlerin ve konuşmaların çevirilerini almanın hızlı ve kolay bir yolunu sunar. Kahve molamız sırasında, Google Çeviri’yi sadece birkaç adımda nasıl daha hızlı kullanabileceğinizi öğrenin!

O Google Çeviri widget’ı uygulamanın yeni bir işlevi değildir ve Android 5 veya sonraki sürümlere sahip mevcut cihazların çoğunda bulunur. Akıllı telefonunuzun başlangıç ​​ekranındaki basit bir uygulama bağlantısı yerine, uygulamayı doğrudan en sık kullanılan işlevlerle açabilirsiniz. Örneğin, dikteden çeviriye, canlı sesli çeviri (uyumlu cihazlarla gerçek zamanlı sohbet çevirisi dahil) ve canlı metin çevirisi.

Google Çeviri widget’ını akıllı telefonunuzun ana ekranına eklemek için şu adımları izleyin:

  1. Akıllı telefonunuzun ana ekranında boş bir noktaya uzun basın.
  2. Seçeneği seçin widget’lar.
  3. Uygulamaya doğru aşağı kaydırın “Çevirmek”.
  4. Seçeneği genişletin ve onu çekin Hızlı İşlemler widget’ını çevir başlangıç ​​ekranında.

Muhtemelen çeviri widget’ını ekleme adımlarını zaten biliyorsunuzdur / © NextPit

Widget ile, Google Çeviri uygulamasında bulunan birçok özellik için bir dizi kısayola sahipsiniz. Örneğin, ana ekranda widget’ın pano simgesine dokunarak kopyalanan bir metin parçacığından hızlı bir şekilde çeviri almak mümkündür.

Alttaki simgeler, widget’ın boyutuna ve akıllı telefon işlevlerine bağlıdır. Pixel 6’da aşağıdaki seçenekleri bulacaksınız:

  • dil çevirileri
  • Gerçek zamanlı konuşma çevirileri
  • (Neredeyse) gerçek zamanlı olarak canlı transkripsiyonlar
  • Anında kamera çevirileri

Google çevirmenini doğrudan ana ekrana yerleştirme ipucumuz hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin!genel-27