Ural motosikletlerinin Kazakistan’da toplanacağı söylentisi Nisan sonunda ortaya çıktı. Ardından şirketin iddiaya göre Rusya’dan ayrılacağını söylemeye başladılar ancak çok hızlı bir şekilde bu veriler yalanlandı. Artık Uralların üretiminin Rusya dışında ne zaman başlayacağı tam olarak biliniyor.


Analitik ajans Avtostat’a göre, Petropavlovsk’ta Ural motosiklet üretiminin lansmanının Haziran 2022’de yapılması planlanıyor. Bu, Kazakistan Sanayi ve Altyapı Geliştirme Bakanlığı’nda bildirildi ve ilk aşamada 25 istihdam yaratılmasıyla SKD montajının düzenleneceğini de sözlerine ekledi. Gelecekte, üretimin yerelleşme düzeyinin artması planlanmaktadır.

Ural Motorcycles’ın genel müdürü Vladimir Kurmachev’in daha önce söylediği gibi, Kazakistan bugün Rusya’dan ekipman tedarik etmenin imkansız olduğu ülkeler için motosikletler monte edecek. Ural motosikletlerinin büyük çoğunluğu ABD’ye, Avrupa Birliği’ne, Kanada’ya, Avustralya’ya ve Japonya’ya gidiyor ve ABD ana satış pazarı oluyor – şirketin hemen hemen her eyalette birkaç bayisi var.

Kazakistan’da monte edilen motosikletler için çerçeveler ve gövde elemanları, şirketin ana fabrikasında Irbit’te (Sverdlovsk bölgesi) üretilecek. İç pazar için motosiklet üretmeye devam edecek. Aynı zamanda, şu anda yaklaşık 120 kişiyi istihdam eden Irbit’teki işletmenin personelini önemli ölçüde azaltma planı da yok.genel-22