V Rising’in ilk oyunu, yardımcı ipuçları, materyalleri nasıl bulacağınız konusunda takip etmesi kolay kılavuzlar ve ilk üssünüzü kurmaya yönelik bir eğitimle dolu. Bununla birlikte, oyun ilerledikçe bu ipuçları sık sık gelmemeye başlar ve oyuncuları Vardoran dünyasında kendi başlarının çaresine bakmaya bırakır. Dünyada nefret edilen bir vampir olarak hayatta kalmak istiyorsan, kendini daha iyi teçhizat ve daha güçlü bir kale ile donatman gerekecek. Bu hedeflerin her ikisine de ulaşmanın basit bir yolu, V Rising’de gelişmiş bir kaynak olan demirdir. Ayrıca bir bileme taşı ve deri gibi kaynakları da bulmanız gerekecek.

Taş ve bakır gibi, demir de haritanın çeşitli yerlerinde çıkarılabilen bir mineraldir. Taş ve bakırdan farklı olarak, oyun demire ihtiyaç duymaya başladığınızda çok fazla yardım sunmuyor. Neyse ki, demir bulma süreci oldukça basittir ve yalnızca hikayede yeterince ilerlemenizi gerektirir. Aşağıda V Rising’de demir tedarik etme sürecinin tamamını ortaya koyuyoruz.

demir bulmak

Bakırın aksine demir, V Rising haritasında hiçbir yerde çıkarılamayan bir mineraldir. Bunun yerine, demir yalnızca bir bölgede, Perili Demir Madeni’nde bulunur. Bu ilgi noktası, Dunley Farmlands’ın güney kesiminde yer alan haritada isimsiz bir bölgedir. Farbane Woods’un başlangıç ​​bölgesinde bir üs kurmuş olan oyuncular, madene ulaşmak için biraz uzaklara gitmek zorunda kalacaklar. Oyuncular Farbane’den madene yürüyüş yapmayı planlıyorlarsa, envanterlerinde demir gibi bir kaynakla ışınlanamayacaklarını hatırlamaları gerekir. Bu, oyuncuların seyahatlerinin büyük bölümlerinde güneşten kaçınmaları gerektiği anlamına gelir.

Perili Demir Madeni, Dunley Farmlands’ın güney kesiminde yer almaktadır. Oraya ulaşmanın en kolay yolu, haritanın doğu tarafındaki Farbane Woods’u Dunley Farmlands’e bağlayan küçük adaya gitmek. Bu ada, Hallowed Dağları’nın hemen batısında ve Doğu Farbane Ormanı’ndaki başlangıç ​​ışınlayıcısının tam kuzeyinde yer alır. Aşağıda madenin tam yerinin ekran görüntüsünü aldık.

Perili Demir Madeni’nin yeri haritada kafatası ile işaretlenmiştir. Resim kredisi: vrising-map.com

Dunley Farmlands’e girdikten sonra, bölgenin güney ucunun orta kısmına ulaşana kadar doğuya gidin. Burada, oyuncuların madencilik yapması için onlarca ve onlarca demir damarı içeren Perili Demir Madeni’ni bulacaksınız. Demir çıkarmak için bir Bakır Topuz veya daha iyisine ihtiyacınız olacak, bu nedenle envanterinizde bu standartta bir silah olduğundan emin olun. Madencilik demir damarlarını gerektiği kadar zaman harcayabilir ve ayrıca madenin etrafına dağılmış sandıklarda arama yapabilirsiniz. Ancak, 52. seviye patron Meredith the Bright Archer madenlerin orta kısmında pusuya yattığı için dikkatli olun. Hazır değilseniz, bu patron saniyeler içinde HP’nizi ortadan kaldırabilir.

Yeterli demire sahip olduktan sonra, demiri bir fırında demir külçeler halinde eritmek için üssünüze dönebilirsiniz. Bununla birlikte, bunu yapmak için önce demir külçe tarifine ihtiyacınız var. Bu, ancak önerilen seviye 37 olan patron Eşkıya Kralı Quincey’i yenerek elde edilebilir. Quincey, üssünüzdeki Kan Altarı’ndan izlenebilir. Farbane Ormanı’nın kuzey kesimindeki Haydut Kalesi’nde bulunurlar. Bu aynı zamanda, eğer çok istekliyseniz, bazı bileme taşları alabileceğiniz yerdir.

Quincey yenildi ve Haydut Kalesi arandı, sonunda fırınınıza gidebilir, demiri yerleştirebilir ve istasyonun değerli demir külçelerini yaymasını bekleyebilirsiniz. Artık demir külçeleri, kalenize yeni eklemelerle birlikte çok daha güçlü teçhizat yapmak için kullanabilirsiniz.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1