SpaceX’in, Elon Musk’ın kendisini ifşa ettiği ve ona seks teklif ettiği iddia edildikten sonra konuşmamasını veya şirkete dava açmamasını sağlamak için bir uçuş görevlisine 250.000 dolar ödediği bildirildi. rapor İş İçeriği.

İçerik Uyarısı: Aşağıdaki hikaye cinsel istismarın açıklamalarını içerir. Acil desteğe ihtiyacınız varsa, şu adrese giderek Ulusal Cinsel Saldırı Yardım Hattı ile iletişime geçebilirsiniz: çevrimiçi.rainn.org veya 1-800-656-4673 numaralı telefonu arayarak.

Uçuş görevlisinin arkadaşlarından birine göre, iddia edilen kurban bir SpaceX kurumsal uçuşunda mürettebat üyesi olarak çalıştı. Uçuşlardan biri sırasında görevli arkadaşına Musk’ın odasında tam vücut masajı yapmasını istediğini söyledi – bildirildiğine göre bu olağandışı değildi ve SpaceX görevliyi masöz lisansı almaya teşvik etmişti. Musk’ın masaj sırasında vücudunun alt yarısını kaplayan çarşafı çıkardığı ve ona ereksiyon halindeki penisini gösterdiği iddia edildi. Bacağını ovuştururken, “daha fazlasını yapması” durumunda görevliye bir at almayı teklif ettiği bildirildi. (Hikaye, görevlinin ata bindiğini not eder.)

İddialar aktarıldı içeriden öğrenen Görevlinin avukatı tarafından 2018’de iddiaları destekleyen bir beyanname imzalaması istenen uçuş görevlisinin arkadaşlarından biri tarafından. Arkadaş söyledi. içeriden öğrenen görevli, Musk’a herhangi bir cinsel eylemde bulunmayı reddetti ve uçuştan sonra “gerçekten üzgün” olduğunu söyledi. Arkadaş ayrıca SpaceX’in olaydan sonra kendisine verilen vardiya sayısını azalttığını ve görevlinin bunu bir misilleme işareti olarak gördüğünü söyledi.

Buna göre içeriden öğrenen, görevli, 2018’de SpaceX’in İK departmanına, şirketteki kariyerinin reddetmesi nedeniyle zarar gördüğünü söyleyerek şikayette bulundu. Şirketin şikayeti mahkemeye veya hakeme değil, bir arabulucuya götürdüğü ve görevliyi Musk veya SpaceX ve Tesla dahil olmak üzere şirketleri hakkında kötü bir şey söylemesini yasaklayan 250.000 dolarlık bir kıdem tazminatı sözleşmesi imzaladığı bildirildi. Bu, ödemenin kendisinden bahsetmeyi de içeriyordu.

içeriden öğrenen kaynağının hikayeyi söylemeden önce uçuş görevlisine danışmadığını ve kurban olduğu iddia edilen kişinin yorum yapmayı reddettiğini söyledi. Görevlinin arkadaşı bir gizlilik sözleşmesi imzalamadı.

Yorum için iletişime geçildiğinde Musk, hikayede “çok daha fazlası” olduğunu ve bunun “politik olarak motive edilmiş bir hit parça” olduğunu söylediği bildirildi. Dil bize şunu hatırlatıyor. Musk’tan bir tweet Çarşamba günü, takipçilerine “önümüzdeki aylarda bana yönelik siyasi saldırıların çarpıcı biçimde artacağını” söyledi. O ayrıca uyardı “kirli oyunlar kampanyasının” kurbanı olacağını söyledi.

Buna göre bir editör içeriden öğrenen, Elon’un tweetleri, yorum için ulaştıktan kısa bir süre sonra yayınlandı ve insanları suçlanacağı bir sonraki şeye inanmamaya teşvik ederek hikayenin önüne geçmeye çalışıyormuş gibi göründü. Çıkış, daha fazla yanıt vermek için daha fazla zaman istediğini, ancak sonrasında bir daha asla yanıt vermediğini söyledi. içeriden öğrenen süreyi uzattı.

Musk anlattı içeriden öğrenen: “Cinsel tacize meyilli olsaydım, bunun 30 yıllık kariyerim boyunca ilk kez gün ışığına çıkması pek olası değil.”

SpaceX yanıt vermedi Sınıryorum isteği.

genel-2