Samsung’un Galaxy S serisi için özel bir işlemci geliştirmeye hazır olduğu bildiriliyor. Söylentiler, yonga setinin Samsung Galaxy S25’e güç sağlayabileceğini iddia ediyor.

Samsung bazen çok yavaş öğreniyor. Teknoloji devinin ara sıra riskler aldığı ve yeni teknolojiler denediği bilinse de, bazen aynı şirket, unutulması en iyi olan ideallere dogmatik bir şekilde bağlı kalıyor.

Bu sefer, Samsung sonunda başka bir zor gerçeği zor yoldan öğreniyor gibi görünüyor. Ham güç, hem uzun ömür hem de geleceğe hazırlık açısından asla optimizasyonu geçemez. Apple bir süredir bu küçük sırrın içinde ve şimdi Samsung yetişiyor gibi görünüyor.

Tanınmış tipster Ice Universe tarafından yapılan bir sızıntıya göre, Koreli teknoloji devi nihayet Samsung Galaxy serisi için Samsung Galaxy S25 ile ilk çıkışını yapabilecek gerçek bir özel işlemci üzerinde çalışıyor olabilir.

Birçoğu, Samsung’un zaten kendi işlemcilerini – Exynos yonga setlerini – ürettiğini iddia edecek. Sorun şu ki, Samsung yıllardır Exynos’u tüm amiral gemisi hattına tek başına güç sağlayabilecek ölçüde rafine etme taahhüdünde bulunmadı.

Bu nedenle, birçok Samsung akıllı telefonun bazen iki çeşidi vardır – biri Snapdragon SoC’lu ve diğeri Exynos’lu. Exynos işlemciler, tanıdık bir mimari kullanır ve termaller ve enerji verimliliği ile herkesin bildiği gibi mücadele eder. Şu anda Apple’ın A serisiyle karşılaştırılabilir olduklarını söylemek güvenli.

Samsung nihayet kendi SoC’sini geliştirmek ve iyileştirmek için gerekli çabayı gösterirse, bu muhtemelen değişebilir. Böyle bir hareket, şirketin Apple’ınkine benzer bir ekosistem yaratarak akıllı telefon pazarındaki konumunu sağlamlaştırma yönünde önemli bir adımı temsil edebilir.telefon-1