İtiraf: Verilerime dikkat etmediğim için Apple Podcast’lerde otomatik indirmeleri durdurdum ve birden fazla durumda podcast indirmelerinin telefonumu yemesine kesinlikle izin verdim. bölümlerini geri almayı seviyorum Tarih Dersinde Kaçırdığınız Şeyler metro için bir sonraki adam kadar, ama benim de kocamı kurtarıp gönderebilmem gerekiyor Bence Ayrılmalısın İsteğe göre GIF’ler (♫ bu birlikte yaptığınız küçük şeyler ♫). Her neyse, mesele şu ki, Apple’ın kullanıcıların indirmeleri bir seferde beş bölümle sınırlandırmasına izin veren yeni güncellemesi benim için özel olarak yapılmış gibi geliyor.

Ayrıca bugün, Spotify NFT’lerle deneyler, Podcast Upfronts’tan öne çıkanlar ve podcast’in adaşını nasıl geride bıraktığını merak ediyor.

Apple, abonelik podcast’lerini dağıtmayı, podcast depolamayı yönetmeyi kolaylaştırıyor

Apple Podcasters Programının parçası olan içerik oluşturucuların, belirlenmiş bir dağıtım platformunu kullandıkları sürece, artık Apple Podcast Connect panosu aracılığıyla podcast’leri yüklemek gibi ekstra bir adım atmaları gerekmeyecek. İlk iş ortağı ana bilgisayar grubu Acast, Libsyn, Buzzsprout, Omny Studio, RSS.com, Blubrry ve ART19’u içerir. Bu platformlardan herhangi birinde abonelik podcast’leri oluşturan podcast’ler, “Delegated Delivery” olarak bilinen yeni bir özelliği kullanarak doğrudan ev sahiplerinin gösterge tablosundan Apple’da gösteriler yayınlayabilecekler. özellik “bu sonbahar” lansmanı yapılacaktı.

Bu ilk grupta olmayan barındırma platformları arasında Spotify’ın Anchor’ı var, ancak Apple Podcast sözcüsü Zach Kahn, şirket bunu seçerse bir ortak ev sahibi olabileceğini söyledi. Spotify, olup olmayacağı konusunda bir yorum talebine yanıt vermedi. Spotify zaten, abonelik şovları için yayınlamayı kolaylaştıran kendi belirlenmiş ortak ana bilgisayarlarına sahiptir. Açık Erişim programıSupercast, Glow.fm (Libsyn’e aittir) ve Apple ortağı Acast dahil. (Not: Vox Media, Spotify’ın Açık Erişim programında da ortaktır).

Apple Podcast kullanıcıları, iPhone’lar, iPad’ler ve Mac’ler için halihazırda kullanımda olan yeni bir yazılım güncellemesiyle birlikte yeni bir araca da sahip olacaklar. Dinleyiciler artık “son beş bölüm” veya “son 14 gün içinde yayınlananlar” gibi seçeneklerle çevrimdışı dinleme için uygulamada kaç podcast bölümünün indirilmesini istediklerini belirleyebilirler. Manuel olarak indirilmeyen eski bölümler otomatik olarak kaldırılacaktır. Yeni indirme yapılandırması, cihazlarının depolama alanını tüketen indirmeleri hızla rafa kaldırabilen yoğun podcast dinleyicileri (özellikle ben!!) için büyük bir fark yaratmalıdır.

Spotify, kripto piyasası soğurken bile müzisyen NFT galerilerini test ediyor

Ünlü mantar olmayan jetonlar veya NFT’ler daha iyi günler gördü, ancak Spotify, Steve Aoki ve The Wombats gibi sanatçıların kendilerini göstermelerine izin veren bir test uyguluyor. ABD merkezli bazı Android kullanıcılarının kullanımına sunulan yeni özellik, ilk bildiren müzik müttefiki.

Deneysel güncelleme, katılımcı sanatçıların NFT galerilerini, şarkı listelerinin hemen altındaki Spotify sayfalarında belirgin bir şekilde sergilemelerine olanak tanır. Ancak Spotify, özelliğin genişleyip yayılmayacağını söylemedi. Şirket, “Sanatçı ve hayran deneyimlerini iyileştirmek için rutin olarak bir dizi test yapıyoruz” dedi. müzik müttefiki. “Bu testlerden bazıları, daha geniş bir deneyimin önünü açıyor ve diğerleri yalnızca önemli bir öğrenme işlevi görüyor.”

NFT’leri teşvik etmek için garip bir zaman gibi görünebilir, tıpkı kripto piyasasının çöktüğü ve sayısının artması gibi. NFT işlemleri dibe vurdu. Ama Aoki konuştu sınır Genel Yayın Yönetmeni Nilay Patel Mart ayında NFT’lerin müzik akışının düşük akış başına ödemelerinin insafına kalmış müzisyenler için nasıl bir yaşam çizgisi olabileceği hakkında konuştu. NFT işinin “daha önce hiç olmayan bir şekilde bir gelir akışı ve sohbet sağladığını” söyledi.

Bir Android’iniz yoksa ve Aoki’nin ne olduğunu görmek istiyorsanız balinalar NFT gibi görünüyor, meslektaşım Emma Roth’un makalesine bakın.

Podcast Upfronts öne çıkanları

eksik iken Pete Davidson’ın görünüşü, Etkileşimli Reklamcılık Bürosu’nun Podcast Upfront geçen hafta, reklamcılar için en iyi programlarını ve istatistiklerini ortaya koyan podcasting’in en büyük oyuncularını ağırladı. IAB, 2024 yılına kadar 4 milyar dolarlık bir podcast endüstrisinin yüksek projeksiyonlarını yaparken, stüdyolar ve yayıncılar, bu büyüyen pastadan neden bir dilim hak ettiklerini ortaya koydu. İşte öne çıkanlardan bazıları:

  • SiriusXM gerçekleştirildi kendi çalışması podcasting’in en yeni dinleyicilerinin kimler olduğu ve ne istedikleri hakkında. Son zamanlardaki podcast dinleyicileri, uzun süreli podcast dinleyicilerinden daha genç ve ırk ve cinsiyet açısından daha çeşitlidir. Ayrıca, haber ve spora akın eden geleneksel dinleyicilerden daha fazla gerçek suç ve ünlü talk show’larına öncelik veriyorlar. Komedi her ikisi için de hala bir numaralı tür.
  • Amazon’un sahibi olduğu Wondery duyuruldu bir dizi yeni reklam temsilcisi ve dağıtım anlaşması. Şirketin zaten liste başı yapanlarla dağıtım anlaşmaları var. En Sevdiğim Cinayet ve SmartLess, yeni bölümlerin yalnızca Amazon Music ve Wondery Plus’ta bir hafta erken yayınlandığı. Yeni fırsatlar, Wondery’nin aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir sonraki şov aşamasına ulaşmasını sağlıyor. Blazerlı Erkekler, Birşeyler yanlıştı, On Percent Happier ağından dört gösteri ve Shut Up and Give Me Murder ağından iki podcast. Şunlar dışında hepsinde bir haftalık özel bir pencere vardır. Blazerlı Erkeklerpencereye sahip olmayacak ve Yüzde Yirmi Daha Mutlubu tamamen özel olacak.
  • Şirketler, piyasaya sürülmekte olan Sony Music de dahil olmak üzere programlama güncellemelerini duyurdu Adam McKay ile Uyku Zamanı Hikayeleriyazar ve yönetmenin yatıştırıcı hikayeler doğaçlama yaptığı; Gösterilerin sıklığını artıran kayrak Sıradaki: TBD, Annemle Babam Kavga Ediyorve Çalışma haftada bir ila iki kez; ve bu yaz Black Effect Podcast Network ve My Cultura kalıplarında yeni bir LGBTQ+ dikey gösterileri başlatacak olan iHeartMedia.

Çığır açan hiçbir şey olmamasına rağmen, programlamanın yönü SXM’nin bulgularının özüyle örtüşüyor gibiydi. Podcast izleyicileri sadece birkaç yıl öncesine göre daha genç ve daha çeşitli ve çok kültürlü ve eğlence içeriğine daha fazla odaklanma bunu yansıtıyor. Ayrıca, gerçek suç treni yakın zamanda yavaşlamıyor. Bu benim işim değil, ama insanlar konuştu.

Şirketler podcast reklam harcamalarını çok artırıyor

En büyük harcama yapanlar büyük ölçüde aynı kaldı, ancak podcast reklam bütçeleri bir anda artıyor. Sanal ruh sağlığı hizmetleri şirketi BetterHelp, podcast’lerde bir kez daha bir numaralı reklamveren ve yakın bile değil. Magellan AI’nın ilk çeyrek reklam harcaması raporuna göre, BetterHelp bu yıl Ocak ve Mart ayları arasında podcast reklamlarına 21 milyon dolardan fazla, geçen yılın aynı döneminde harcadığının iki katından fazla harcadı.

Bu bütçe, ikinci olan HelloFresh’in ilk çeyrekte harcadığının neredeyse üç katı ve HelloFresh’in eksik yaptığı gibi değil. 7,7 milyon dolarlık podcast reklam harcamasıyla, doğrudan tüketiciye yemek seti şirketi, bütçesini yıldan yıla neredeyse ikiye katladı. ExpressVPN ve Progressive (sırasıyla dördüncü ve beşinci sırada) geçen yıldan bu yana reklam harcamalarını büyük ölçüde artırdı.

Bulguların altını çiziyor IAB’nin çalışması podcast endüstrisinin nasıl büyüyeceği hakkında. Gösteriler ve dinleyicilerdeki artış bir rol oynasa da, şirketlerin daha fazla harcamaya istekli olmaları, podcasting’i bu yıl 2 milyar dolarlık ve 2024 yılına kadar 4 milyar dolarlık bir sektör haline getirmenin anahtarı olacak. Magellan’ın 1. Çeyrek Karşılaştırma Raporunu indirebilirsiniz. burada.

iPod öldü, ancak podcast yaşıyor

Bu, Insider’lar için biraz tekrar olacak, ancak bu hafta sonu iPod’un podcast’in gelişiminde nasıl kısacık ama çok önemli bir rol oynadığına dair yazımı utanmadan paylaşacağım. Ve bilmiyor muydunuz, iki kişi, hepimizin bildiği ve sevdiği mecrayı adlandırmak için bağımsız olarak “iPod” ve “yayın” ı birleştirdiğini ve bugün sarsıldığını iddia ediyor. Artı, Leo Laporte’un talihsiz savaşı “netcast” olarak yeniden adlandırın (“internet yayınında” olduğu gibi). Leo’ya en içten sempatim, anlaşılmadı.

Haftaya görüşmek üzere, okuyucular! İçeriden öğrenenler için, Perşembe günü en son pod dedikodularıyla geri döneceğim.genel-2