Birkaç yıldır dijital, B2B e-ticaret sektörünü dönüştürüyor. Şirketler için bu, satın alma sürecini, benimsenen stratejileri ve uygulanan süreçleri yeniden düşünmek anlamına gelir. Ancak aynı zamanda fırsatlar da sunuyor. Bu e-kitapta, ticari siteler için danışmanlık, tasarım, geliştirme ve destek konularında uzmanlaşmış Dn’D AjansıB2B e-ticaret performansınızı iyileştirmek için çevrimiçi mağazanızda benimsemeniz gereken en iyi on uygulamayı ortaya koyuyor.

E-KİTABI İNDİR

Etkili bir içerik pazarlama stratejisi uygulayın

Faaliyet gösterdikleri sektör ne olursa olsun, e-ticaret şirketlerinin temel amacı aynı kalır: satış yapmak ve iyi bir yatırım getirisi (ROI) sağlamak. Bunu başarmak için bir içerik pazarlama stratejisi uygulamak akıllıca olabilir. Somut olarak, bu, birkaç kanala yönelik metinsel veya görsel içerik oluşturmayı içerir. Kendinizi bir pazarda lider olarak konumlandırmanıza izin verir, ancak sadece değil. Ayrıca potansiyel müşterilere ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi sağlamak için de yararlıdırlar. Bu onları olası satışlara dönüştürmenin doğal bir yoludur.

aynı kategoride

Shopify logosu.

Shopify, Amazon kadar hızlı teslimat istiyor

Bugün birçok marka, işlerini geliştirmek için makalelere, resimlere ve videolara güveniyor. Bu, özellikle Content Marketing Institute, MarketingProfs ve ON24 tarafından 2021’de yürütülen B2B içerik pazarlamasının etkisine ilişkin raporla gösterilmektedir. B2B pazarlamacılarının %77’sinin kuruluşlarında bir içerik pazarlama stratejisi olduğunu ortaya koymaktadır. Bu dinamiğin nedenlerinden biri, içerik pazarlama eylemlerinin kanıtlanmış başarısıdır. Bu teknik incelemeyi indirerek, bunları nasıl kuracağınız konusunda değerli tavsiyeler alacaksınız.

E-Ticaret platformunuzu bir CRM çözümü ile birleştirin

B2B’de şirketler birden fazla zorlukla karşı karşıyadır. Bunlar arasında, bir alıcının B2C’den daha karmaşık olan yolculuğu, bir ürünü satarken karar vericilerin çokluğu, hatta sınırlı bir hedef kitle. Bir CRM’nin yanıt vermesine yardımcı olabilecek pek çok unsur. İletişim yönetiminden başlayarak çeşitli avantajları vardır.

Araç, potansiyel müşteriler ve müşterilerle gerçekleşen tüm bağlantıları içeren iyi organize edilmiş bir veritabanı sağlar. Tüm bu bilgilere merkezi bir gösterge panosundan bir bakışta erişilebilir. Bu özellik, satış sürecini yürütmek için esastır. Bu özellikle, bir satışı kapatmanın bazen satın alma yolculuğunun farklı aşamalarında aynı potansiyel müşteriyle birkaç kez iletişim kurmayı gerektirdiği B2B ticaretinde geçerlidir.

Müşteri adaylarını nitelendirmek, alıcının yolculuğunu kişiselleştirmek ve pazarlama ve satış ekiplerinizi hizalamak için bir CRM’nin faydalarını keşfetmek, bu e-kitabı indirmeyi unutmayın.

E-KİTABI İNDİR

Ücretsiz teslimat sunun

Ücretsiz kargo, bir e-ticaret markası için, özellikle alışveriş sepetini terk etmeyi azaltabildiğinde, güçlü bir pazarlama aracıdır. Amerikan şirketi Pitney Bowes Global eCommerce tarafından 2018 yılında yapılan bir araştırma, sipariş edilen ürünlerin hızlı ve ücretsiz gönderimi sunulmadığı takdirde tüketicilerin %91’inin bir e-ticaret sitesinden ayrılacağını gösteriyor.

Bu nedenle, ücretsiz teslimat sunmak için farklı seçeneklerle ilgilenmek önemlidir. Özellikle, kâr marjlarını nasıl etkilediğiyle ilgilenmek gerekir. Dn’D ajansının bu teknik incelemede açıkladığı gibi, ücretsiz gönderim seçeneği geliri artırmaya yardımcı olabilirken, her satış için gönderim maliyetlerini karşılama maliyeti her zaman faydalı değildir.

Ancak alternatifler var. Örneğin, sitesinde belirli bir miktar harcandığında ücretsiz teslimat sunması mümkündür. Hepsi ticari performanslarını artırmaya izin veren başka olasılıklar da var. Onları bulmak için, sadece e-kitabı indir.

Teklif oluşturma ve çevrimiçi görüşmeyi tanıtın

Birçok B2B şirketi için fiyat teklifi, olası satış yaratma sürecinin merkezi bir parçasıdır. Ancak, her potansiyel müşteri için bir belge oluşturulması gerektiğinden, bu zaman alıcı bir iştir. Günlük olarak çok sayıda potansiyel müşteriyi işlemek istediğinizde, bu hızla daha karmaşık hale gelebilir. Süreci kolaylaştırmak için, her müşterinin özel ihtiyaçlarını karşılamayı mümkün kılan basit ve ayrıntılı bir tahmin üretme yöntemini seçmek esastır.

Otomasyon burada devreye giriyor. Tekliflerin oluşturulması durumunda, tekliflerini özel ihtiyaçlarına uyarlamak ve tüm süreci otomatikleştirmek için beklentileri tarafından sağlanan bilgilere dayalı olarak parametreleri programlamak mümkündür. Bu şekilde, potansiyel müşteriler teklifi daha hızlı alır ve sorunsuz bir deneyim yaşar. Kendi adına, şirket önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlar. Her ekip daha sonra kendi ana işine ve organizasyonun büyümesine konsantre olabilir.

Bu teknik incelemeyi aldığınızda, mevcut tüm ürün, fiyat, nakliye ve müşteri verilerini çeken fiyat teklifi yönetimi yazılımının da olduğunu göreceksiniz. Bu, özellikle önceden tanımlanmış kurallara dayalı kişiselleştirilmiş bir teklif yapmak için pratiktir.

Bu e-kitap aracılığıyla altı iyi uygulama daha ortaya çıkıyor. Hepsini keşfetmek ve B2B e-ticaret faaliyetinizin gelişimini hızlandırmak için, Dn’D ajansı teknik incelemesini şimdi indirin !

E-KİTABI İNDİRgenel-16