Büyük bir hayranı olduğunuz video oyunu franchise’ı ne olursa olsun, içinde beklentileri karşılamayan veya tamamen yüzüne düşen en az bir başlık vardır. Mario, Zelda, Halo, Gears of War, Metal Gear, Mortal Kombat, vb., her franchise’ın gurur duymadıkları bir şey vardır. Ve bize Samus Aran’ı veren franchise için, Metroid Diğer M bugüne kadar nasıl ortaya çıktığı konusunda hayranları kızdıran “kara koyun” (Federasyon Gücü’nden bahsetmiyoruz…). Ancak ironi, Reggie Fils-Aime’nin dizi için gerçekten özel bir şey olacağını düşünmesiydi.

Bu onun son kitabından değil, onun zamanından geliyor. Biraz Komik GameCast. Bunun üzerine şu açıklamayı yaptı:

“Bunun gerçekten Metroid serisi için belirleyici bir an olacağını düşündüm. Samus hakkında çok daha fazla perspektif veriyordu. Bunun gerçekten serinin tarihinde öldürücü bir an olacağını düşünmüştüm ve öyle olmadı. Sağlayamadı – iş sonuçlarını değil, oyuncuya umduğumuz şekilde dokunmadı.”

Oyun başarısız olduktan sonra bir “üst düzey” toplantıda, oyunun “işleri yoluna koymak için uzun zaman” yaklaşımının yardımcı olmadığını ve diyalogun zaman zaman çok fazla olduğunu belirtti. Hayranlar, tutarsız arsa ve Samus’u “itaatkâr” olarak tasvir etme biçimlerinin daha yaygın sorunlar olduğunu not edeceklerdir. Çok şükür daha iyi sonuçlar aldık Metroid Korkuve belki Metroid Prime 4 ivmeyi daha da yakalayabilir.

Yazar hakkında


oyun-4