WATERLOO, Ontario–(İŞ TEL)– 100’den fazla ülkede 4.000’den fazla işletme ve kamu güvenliği kuruluşu için dijital araştırma çözümleri geliştiricisi olan Magnet Forensics (TSX: MAGT), bugün, siber güvenlik konusunda uzmanlaşmış bir siber güvenlik firması olan Comae Technologies’in stratejik IP varlıklarını satın aldığını duyurdu. olay yanıtı ve bellek analizi. Satın almanın bir parçası olarak, Comae’nin kurucusu Matt Suiche, Magnet Forensics’te bir bellek analizi ve olay müdahale araştırma ve geliştirme ekibine liderlik edecek ve burada bir bellek analiz platformu geliştirecek ve teknolojiyi şirketin mevcut çözümlerine entegre edecek. Suiche’nin Comae’deki ekibi, bundan sonra Magnet Forensics ile yakın işbirliği içinde çalışacak.

Comae, cihazların uçucu belleğinden kanıt kurtarmak için kullanılan bulut tabanlı bellek analizinde uzmanlaşmış, BAE merkezli bir siber güvenlik şirketidir. Satın alma, Magnet Forensics’in önde gelen polis teşkilatları ve kuruluşlarından yüzlerce araştırmacı ve analistten oluşan bir inkübatör olan Magnet Idea Lab’deki bellek analizi platformunun gelişimini hızlandırmasına olanak sağlayacak.

Magnet Forensics’in CEO’su Adam Belsher, “Hafıza analizi, olay müdahale araştırmalarında kritik bir rol oynuyor, çünkü işletmelerin ve kamu güvenliği kurumlarının gömülü kanıtları kurtarmasına ve siber olaylara karışan cihazlarda ne olduğunu anlamasına olanak tanıyor” dedi. bellek analizi çözümleri geliştirmek için uzmanlığa ve bilgiye sahiptir.Comae’nin platformu ve bellek analizi uzmanlarının yardımıyla Magnet Forensics, kapsamlı dijital soruşturma platformlarımızı geliştirmeye devam ederken, müşterilerimiz için artan bir ihtiyacı karşılayabilir.”

Hem şirketler hem de polis teşkilatları, siber olayların hacmindeki ve karmaşıklığındaki artışlara yanıt vermek için bellek analizini kullanmak istiyor. Kuruluşlar için bellek analizi, bir kötü amaçlı yazılım veya fidye yazılımı saldırısında güvenliği ihlal edilmiş cihazları belirlemenin anahtarı olabilir. Dijital bir soruşturmada, analistler genellikle önce belleği inceler çünkü bulaşma vektörlerini ve siber olayların taviz sonrası faaliyetlerini ortaya çıkarabilir. Ayrıca, analistlerin modern kötü amaçlı yazılım türevlerini belirlemesine yardımcı olabilir. Bellek analizi, siber suç soruşturmalarında polis teşkilatlarına aynı faydaları sağlayabilir ve cinayetler, insan kaçakçılığı, terörizm ve organize suçlar gibi siber etkin suçlara karışan cihazlardan kanıt toplamak için onlara başka bir yol sağlayabilir.

Comae, 2016 yılında hafıza analizi ve olay müdahalesi konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olan Suiche tarafından kuruldu. Suiche, Comae’yi kurmadan önce iki şirket daha kurdu: 2014 yılında VMware tarafından satın alınan bir uygulama sanallaştırma şirketi olan CloudVolumes ve bir dijital adli tıp ve olay müdahale kuruluşu olan MoonSols. Bir genç olarak uluslararası güvenlik konferanslarında düzenli olarak sunum yapmaya başlayan Suiche, siber suçlarla mücadele için kamu güvenliği kurumlarıyla birlikte çalışan Hollanda Adli Tıp Enstitüsü’nde de bir araştırma pozisyonunda bulundu.

Magnet Forensics’in hafıza ve olay direktörü Suiche, “Magnet Forensics, kamu güvenliğini korumada giderek daha önemli olduğunu kanıtlayan yenilikçi çözümleri ve bunları geliştiren lider yetenekleri nedeniyle dijital adli tıp ve olay müdahale endüstrisinde geniş çapta tanınmaktadır” dedi. yanıt araştırma ve geliştirme. “Ekibim ve ben, olay müdahale teknolojisinin binlerce işletme ve topluluğu siber suçlardan korumaya yardımcı olabileceği Magnet Forensics’teki ekiple birlikte çalışmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz.”

Magnet Adli Tıp Hakkında

2010 yılında kurulan Magnet Forensics, bilgisayarlar, mobil cihazlar, IoT cihazları ve bulut hizmetleri dahil olmak üzere dijital kaynaklardan kanıt toplayan, analiz eden, raporlayan ve yöneten bir dijital araştırma yazılımı geliştiricisidir. Magnet Forensics’in yazılımı, 100’den fazla ülkede 4.000’den fazla kamu ve özel sektör müşterisi tarafından kullanılıyor ve müfettişlerin suçla mücadele etmesine, varlıklarını korumasına ve ulusal güvenliği korumasına yardımcı oluyor.siber-1