Amazon Yaz indirimi yayında. Fırsatlar ve tekliflerle, TV’nizi, çamaşır makinenizi veya evinizdeki diğer herhangi bir cihazı/cihazı yükseltmenin zamanı gelmiş olabilir. Ya da belki bir süredir planladığınızı satın alın. Ancak, klima, TV, buzdolabı veya başka bir cihaz için gitmeden önce bu 8 önemli şeyi kontrol ettiğinizden emin olun.

17

Değiştirilebilir veya İade Edilebilir

AC’ler, TV’ler, buzdolapları ve daha fazlası gibi büyük bilet cihazlarının çoğu Değiştirilebilir ve İade Edilemez. Bu, cihazda herhangi bir hasar veya başka bir işlevsel sorun olması durumunda değiştirileceği anlamına gelir. Alıcılar geri ödeme talebinde bulunamaz. Bu nedenle, daha sonra sorun yaşamamak için bunu kontrol etmeyi unutmayın.

GadgetsŞimdi

27

garanti mevcut

Amazon’un bir pazar yeri olduğunu unutmayın. Şirket, AmazonBasics markası altında olanlar dışında kendi ürünlerini satmaz. Bu yüzden satın alacağınız ürünün garantisini kontrol ettiğinizden emin olun. Bu satıcıdan satıcıya farklılık gösterebilir. Bazıları Üretici garantisi sunabilirken, diğerleri satıcı garantisi verebilir. İkisinin arasında bir fark var. Üretici garantisi, bir Samsung ürünü satın alıyorsanız, garantinin Samsung tarafından sağlanacağı anlamına gelir. Satıcının garantisi olması durumunda, herhangi bir onarım veya başka bir sorun olması durumunda satın aldığınız satıcı garanti sunacaktır. Garantinin kaç yıl kapalı olduğunu da kontrol edin.

GadgetsŞimdi

37

Uzatılmış garanti sunuluyor

Birçok şirket ayrıca asgari bir miktar ödeme konusunda uzatılmış garanti sunar, aynısını arar. Bazı markalar tarafından sunulan telefonlar gibi araçlar için de sigorta yaptırabilirsiniz.

GadgetsŞimdi

47

Kurulum ücretleri

Kurulum için ekstra ödeme yapmanız gerekip gerekmediğini kontrol edin. Bunu kontrol etmek ve ekstra maliyeti hesaba katmak önemlidir. Ayrıca, bu üründen ürüne ve markadan markaya değişebilir.

GadgetsŞimdi

57

Ürün Amazon Tarafından Gönderildi mi?

Satın aldığınız klima, TV, buzdolabının Amazon Fulfilled olup olmadığını kontrol edin. Amazon Tarafından Gönderilen Ürünler Amazon tarafından depolanır, paketlenir ve gönderilir. Amazon Tarafından Gönderilen ürünleri, Amazon Tarafından Gönderilen logosunu arayarak tanımlayabilirsiniz.

GadgetsŞimdi

67

​’Açık Kutu İncelemesi’ne gidin

Bazı büyük cihazlar Open Box Inspection ile birlikte gelir. Bu, teslimat görevlisinin, incelemeniz için teslimat sırasında sipariş paketinizi açacağı anlamına gelir. Doğru ürünün hasar görmeden teslim edildiğinden ve gerekli aksesuarların ekte bulunduğundan emin olmak için siparişi doğrulayabilirsiniz. Open Box Inspection, TV’ler, mikrodalga fırınlar, çamaşır makineleri, bulaşık makineleri ve buzdolabı ürünleri için belirli pin kodlarında ön ödemeli planlı teslimat siparişlerinde mevcuttur. Open Box Inspection uygunluk mesajı, ürün detay sayfasında görüntülenecektir. İnceleme sonrası ürünün doğru, hasarsız ve gerekli aksesuarların kapalı ve hasarsız olduğunu tespit ederseniz, teslimat görevlisi açık kutu inceleme durumunu onaylamak için 6 haneli bir onay kodu isteyecektir. Onay kodu paylaşıldıktan sonra teslimatınız onaylanacaktır. Lütfen onay kodunu yalnızca ürün doğru, hasarsız ve gerekli aksesuarlara sahipse paylaşın. Amazon, açık kutu incelemesinin başarıyla tamamlandığı ve teslim edildiği siparişlerde hasar için iade kabul etmez. Şirketin hüküm ve koşullarına göre, alışveriş yapanlardan, inceleme sonrası ürünün hasarlı veya eksik parça/aksesuarları olduğunu tespit etmeleri durumunda teslimatı reddetmelerini ve 6 haneli onay kodunu paylaşmamalarını ister. Kargo görevlisi ürünü beraberinde getirecektir. Ödenen miktar iade edilecektir. Bir ürünün hasarlı olduğu, aksesuarlarının eksik olduğu veya sipariş edilenden tamamen farklı olduğu tespit edilirse, yalnızca geri ödeme yapılabilir. Ürünü satın almak için yeni bir sipariş vermeniz gerekecektir.

GadgetsŞimdi

77

​Cihazın yeni olduğundan ve yenilenmemiş olduğundan emin olun

Bu hatayı yapmak kolay değil, ancak yine de satın aldığınız ürünün yeni ve yenilenmiş veya yenilenmiş olduğundan emin olun. Bu, özellikle fiyat çok düşükse geçerli olabilir.genel-9