Apple, bu yıl yeni iPhone 14 serisi ve yeni Apple Watch modelleri dahil olmak üzere bir tekne dolusu yeni ürünü piyasaya sürecek. iPhone 14 hakkında zaten çok sayıda ayrıntı duymuş olsak da, önde gelen bir Apple analisti Apple Watch Series 8 ile ilgili ayrıntıları paylaşarak, bir vücut ısısı sensörüne sahip olacağını öne sürdü. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

Analist, Apple’ın Bu Yıl Daha Sonra Apple Watch Series 8’in Piyasaya Sürülmesiyle Bir Vücut Sıcaklığı Sensörü Getireceğini Önerdi

Apple Watch’ta vücut ısısı izleme sensörüyle ilgili ayrıntıları ilk kez duymuyoruz. Daha önce Apple Watch Series 7’nin piyasaya sürülmesiyle sensörün giyilebilir cihazlara geçeceği konuşuluyordu. Ancak Apple, bazı zorluklar nedeniyle bunu denklemin dışında bıraktı. Şimdi, Ming-Chi Kuo şöyle diyor: tweet dizisi Cupertino-devi, Apple Watch Series 8’i vücut ısısı sensörü ile piyasaya sürecek.

Qualcomm, 2023’ün Sonlarına Kadar PC İçin Yeni Nesil ARM Tabanlı Çipleriyle Apple Silikonuna Karşı Rekabet Edecek

Kuo, Apple’ın sensörü orijinal olarak tasarladığı Apple Watch Series 7 ile birleştirmemesinin nedenini de açıkladı. Apple’ın geliştirdiği vücut ısısı sensörü algoritmalarının, cihaz mühendislik doğrulama testine veya EVT’ye girmeden önce gereksinimleri karşılamadığını belirtiyor. Bundan böyle, şirket planından vazgeçmek ve gelecek yıl için teknolojiyi rezerve etmek zorunda kaldı. Kuo, gerekli algoritmaların şirket standardını karşılaması halinde vücut ısısı sensörünün Apple Watch Series 8’in piyasaya sürülmesiyle birlikte kullanılabileceğini belirtiyor.

Apple Watch Vücut Isısı Sensörünün Lansmanı

Sorun devam etti çünkü Apple Watch’ın donanımı çekirdek vücut sıcaklığını kendi başına belirleyemiyor. Bundan böyle, ortamdaki değişiklikler nedeniyle değişen vücut sıcaklığını ölçmek için büyük ölçüde yazılıma güvenmek zorunda. Bu durumun üstesinden gelmek için Apple’ın vücut ısısı ölçümlerini daha doğru hale getirmek için algoritmaları mükemmelleştirmesi gerekiyor. Aynı komplikasyonlar nedeniyle Kuo, Samsung’un sensörü Galaxy Watch modellerine dahil etmekte zorlandığını ileri sürüyor.

Bununla birlikte, Apple Watch Series 8’in bu yıl içinde bir vücut ısısı sensörüne sahip olmasını bekliyoruz. Daha önce Apple’ın Apple Watch’ın sağlam bir çeşidini yayınlayacağını duymuştuk. Ayrıca şirket, Apple Watch için Uydu bağlantısı üzerinde de çalışıyor. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşacağız, bu yüzden buralarda kaldığınızdan emin olun. Ayrıca, son sözün Apple’a ait olduğunu unutmayın, bu yüzden haberleri bir tutam tuzla alın.

Hepsi bu kadar arkadaşlar. Sizce Apple bu yıl bir vücut ısısı sensörü tanıtacak mı? Yorumlarınız ile düşüncelerinizi öğrenmemize izin verin.genel-17