Samsung T7 Shield Taşınabilir Katı Hal Sürücüsü (PSSD), şirketin en yeni harici depolama cihazı olarak Salı günü piyasaya sürüldü. Güney Koreli şirket, USB Type-C PSSD’nin kredi kartı boyutunda olduğunu ve hızlı veri aktarım hızları sağladığını söylüyor. T7 Shield, darbelere karşı dayanıklıdır ve üç metreye kadar yükseklikten düşmelere dayanabilir. PSSD, toza ve suya dayanıklı olarak IP65 sertifikalıdır ve birden fazla cihazda çalışır. T7 Shield, sağlam bir tasarıma sahip olup, dış mekan kullanımı için idealdir ve gelişmiş güvenlik özelliklerine sahiptir. PSSD sürücüsü üç renk seçeneğiyle geliyor ve Hindistan’daki çeşitli önde gelen çevrimiçi ve çevrimdışı elektronik mağazalarından satın alınabilecek. Selefi Samsung Portable SSD T5, 2017’de piyasaya sürüldü.

Samsung T7 Shield Taşınabilir Katı Hal Sürücüsü fiyatı

Samsung T7 Shield PSSD, Rs’de geliyor. 1TB depolama varyantı için 12.999 ve Rs’de fiyatlandırılır. 2TB depolama varyantı için 22.999. T7 Shield, Samsung’un resmi çevrimiçi ve perakende mağazalarından, diğer tüketici elektroniği mağazalarından ve çevrimiçi platformlarından satın alınabilecek. Bej, Siyah ve Mavi olmak üzere üç renk seçeneğiyle gelir. ABD’de, 1 TB varyantı için 143,99 $ (kabaca 11,040 Rs.) ve 2 TB varyantı için 260,99 $ (kabaca 20,000 Rs.) olarak fiyatlandırılır.

Samsung T7 Shield Taşınabilir Katı Hal Sürücüsü özellikleri

Samsung T7 Shield PSSD, 1.500 MBps okuma hızına ve 1.000 MBps yazma hızına sahiptir. Samsung, T7 Shield’in T5’ten iki kat, harici sabit disk sürücülerden 9,5 kat daha hızlı olduğunu söylüyor. T7 Shield, sağlam bir tasarıma sahiptir ve yazılım tarafında Samsung Portable SSD 1.06 ve Samsung Magician Yazılımına sahiptir. Bu, 2 TB dosyalar bir kerede aktarıldığında bile ısınmayı en aza indirmeye yardımcı olur ve kullanıcıların sürücüyü kolayca yönetmesini sağlar.

Sürücü çapraz platform uyumludur ve bir Windows PC, Mac, Android akıllı telefon veya oyun konsolunda büyük miktarda tarih depolayabilir. Samsung T7 Shield, PSSD’nin kaybolması durumunda kullanıcı verilerini koruyan AES 256-bit donanım şifrelemesine sahiptir.

Daha önce de belirtildiği gibi, T7 Shield darbeye dayanıklıdır ve üç metreye kadar yükseklikten düşmelere dayanabilir. Samsung’un PSSD’si, toza ve suya dayanıklı olarak IP65 sertifikalıdır.

Samsung, 2017’de Samsung Portable SSD T5’i piyasaya sürmüştü. Katı hal sürücüsü, şirketin şifreli veri güvenliği ile 540 MBps’ye kadar aktarım hızları sunmasını sağlayan 64 katmanlı V-NAND teknolojisini kullandı.
genel-8