2019’dan beri Microsoft, Android telefonunuzun bildirimlerini PC’nizde görüntülemek için yerel bir çözüm sunuyor. Ancak bu bağlantı yaygın değildir. Bu nedenle en son kahve molasında, akıllı telefonunuzu Windows 10 veya Windows 11 PC’nize nasıl bağlayabileceğinizi göstereceğiz.

İçindekiler:

Akıllı telefon ve bilgisayar gereksinimleri

Öncelikle, Windows 10’dan 1803 (Insider 19H1, 18885) daha yeni bir Windows sürümüne sahip bir bilgisayara ihtiyacınız var. Android telefonunuz en az Android Nougat 7.0 çalıştırmalı ve en az 1 GB RAM’e sahip olmalıdır.

Daha sonra bu iki uygulamayı indirip yüklemeniz gerekecek:

Windows PC’nizde Android bildirimlerini bu şekilde görürsünüz

Bu kılavuzun tüm gerekliliklerini yerine getirdiyseniz, başlayabilirsiniz:

  • İlk önce uygulamaya ihtiyacınız var pencerelere bağlantı akıllı telefonunuzda ve Microsoft hesabınızda oturum açın. Ayrıca, uygulamanın akıllı telefonunuzun dahili deposuna ve telefon uygulamasına erişim talebini kabul etmeniz istenecektir.

İlk kurulum sırasında, bireysel adımlar boyunca yönlendirileceksiniz / © NextPit

  • Ardından uygulamayı açın Telefonunuz kullanmak istediğiniz bilgisayarda Daha önce telefonda kullandığınız Microsoft profiliyle burada oturum açın. Android uygulaması, Windows’u ne zaman yapılandırmanız gerektiğini size gösterecektir.
Link to Windows uygulamasının nasıl kullanılacağına ilişkin süreci gösteren ekran görüntüleri

Android uygulaması, PC’nizi ne zaman açmanız gerektiğini gösterir / © NextPit

  • Uygulamayı PC’de açtıktan sonra, Android akıllı telefonda bir bildirim alacaksınız. Buna dokunursanız, iki cihaz arasındaki bağlantı kurulur.
  • Kurulumu tamamlamadan önce, Link to Windows’un bildirimlerinize erişmesine izin vermelisiniz. Bunu yapmak için tıklayın Bildirimlerimi görüntüle > Telefonda Ayarlar’ı açın. Cep telefonunuzda şu adrese gitmelisiniz: Cihaz ve uygulama bildirimleri > Açılan açılır pencerede öğesine dokunun İzin vermek.

Link to Windows uygulamasının nasıl kullanılacağına ilişkin süreci gösteren ekran görüntüleri

Bu kadar! Uygulamanın akıllı telefonunuzun bildirimlerine erişmesine izin verdikten sonra her şey yolunda gitmeli / © NextPit

Buradan SMS mesajlarını okuyabilir ve yanıtlayabilir, fotoğraf galerisini görüntüleyebilir ve cep telefonunuzdaki resimleri hızlı bir şekilde PC’nize aktarabilirsiniz. Akıllı telefon bildirimlerini Windows 10 kenar çubuğunda da senkronize edebilirsiniz. Bu işlev, örneğin, PC için henüz mevcut olmayan tüm uygulamalar için kullanışlıdır. Snapchat.

Dell PC'de Windows ana ekranına Uygulama Bağlantısı

Artık Android akıllı telefonunuzun bildirimlerini doğrudan Windows PC’nizde kontrol edebilirsiniz / © NextPit

Gördüğünüz gibi Link to Windows uygulaması ile cebinizden bile çıkarmanıza gerek kalmadan galeriye erişebilir, SMS’leri yönetebilir ve gelen tüm bildirimleri akıllı telefonunuzdan görebilirsiniz. Bildirimleri tek tek veya gruplar halinde de silebilirsiniz. Ne yazık ki, bu bildirimlerle etkileşim kurmak hala mümkün değil, yani örneğin bir WhatsApp mesajı cevap verebilirdi. Bunun için bilgisayarda WhatsApp kullanmanız gerekir.

Windows ve Android arasındaki bağlantıyı zaten kullanıyor musunuz? Yoksa onları denemeyi mi planlıyorsun? Yorumlarda bize bildirin!genel-27