Instagram, kullanıcıların gönderileri profil ızgaralarına sabitlemesine izin verecek bir özelliği test ediyor. buna göre TechCrunch.

Şu anda yalnızca bazıları için testin bir parçası olarak yayında olan özellik, kullanıcıların profil ızgaralarının üst kısmındaki belirli gönderileri vurgulamasına olanak tanıyor. Twitter’da sabitlenmiş tweet’lere veya TikTok’ta sabitlenmiş videolara benzer şekilde, bir profilin üst kısmındaki bireysel Instagram gönderilerinin vurgulanması, içerik oluşturucuların, takipçilerden geçmiş gönderileri aramalarını istemeden içeriğe dikkat çekmesine olanak tanır.

Meta onaylandı TechCrunch kullanıcıların “profillerinde gönderilere yer vermelerini” sağlayan yeni bir özelliği test ettiğini söyledi. Özelliğin birkaç aydır üzerinde çalıştığı görülüyor. tespit edildi Ocak ayında tersine mühendis Alessandro Paluzzi tarafından TechCrunch notlar.

Instagram, kullanıcıların profil ızgaralarının üzerinde görünen hikaye vurgulamaları oluşturmasına zaten izin veriyor ve içerik oluşturucular bu özelliği genellikle Soru-Cevap, kaynaklar, etkinlik vurguları ve daha fazlası gibi popüler içerikleri düzenlemek için kullanıyor.

Testin ötesine geçerse, sabitlenmiş gönderilerin popüler içeriği içerebileceğini ve sponsorlu içerik oluşturmak için markalarla çalışan etkileyiciler için yeni bir dijital reklam alanı türü olabileceğini hayal etmek kolaydır.

genel-2