Jamf, kurumsal cihazları daha güvenli hale getirirken aynı zamanda gelen uç nokta tehditlerini belirleyip bunlara yanıt vermek için tasarlanmış benzersiz bir dizi teknoloji sunan Jamf Protect için bir dizi önemli güncellemeyi duyurdu. Şirket ayrıca, bu tür bir güvenliğin kullanımını basitleştirmeyi amaçlayan Jamf Trust’ı da tanıttı. (İkincisi Android ve Windows için de mevcuttur.)

Jamf Protect’teki yenilikler neler?

Mac güvenliği için büyük haber, Sıkışma Korumasışimdi mevcut korumalarını aşağıdakiler için yeni araçlarla tamamlayan kapsamlı bir uç nokta ve ağ güvenliği çözümü sunuyor:

  • Ağ tehdidi önleme. Bu artık tehdit önleme ve iyileştirmeyi ağ tabanlı saldırı göstergeleriyle birleştiriyor.
  • Kapsamlı uç nokta ve ağ tehdidi izleme ve günlüğe kaydetme. Bu tür olayların günlüğe kaydedilmesi, InfoSec ekiplerinin tehditleri algılamasını veya düzeltmesini ve meydana geldiklerinde olayları araştırmasını kolaylaştırır.
  • Hassas verilerin yalnızca Mac’ten şifreli USB sürücülere yazılabilmesini sağlayan kontroller. Bu, veri sızıntısının yönetilmesine yardımcı olmalıdır.

Jamf Protect güçlü bir araçtır ve Mac uç nokta koruması için benzersiz bir çözüm sunar. Şirketin kendi tarafından desteklenmektedir. kurum içi güvenlik araştırmacıları ekibi. Kendi başına kullanıldığında kötü amaçlı yazılımları önleyebilir ve karantinaya alabilir; JamfPro for MDM ile birlikte kullanıldığında, güvenliği ihlal edilmiş Mac’leri kilitleme veya silme dahil olmak üzere dağıtımları güvenli hale getirmek için daha fazlasını yapabilir.

Jamf’in bu hamleleri neden önemli?

Ürünleri dünyanın en büyük firmalarının çoğunda kullanımda ve küçük işletmelerde büyüyen bir yerle Apple’ın kurumsal pazarı, on yıllardır olduğundan çok daha büyük. IDC kısa süre önce Mac’in işletmeler arasında dünya çapında en hızlı büyüyen bilgisayariPhone’lar ve iPad’ler de çokça kullanım görüyor.

Özellikle pandemi sırasında bu, işletmelerin bu çok sayıda Apple uç noktasını koruma ihtiyacını fark etmelerine neden oldu ve platformun sektör lideri güvenliğini ek korumayla tamamladı. Sıfır güven, konuma özgü, kullanıcıyla ilgili tek oturum açma yaklaşımları son iki yılda hızla gelişti.

Bu en yeni özellikler, filo güvenliği için gelecek vaat eden bir teknoloji olan karışıma otomatik durum farkındalığı bileşeni ekler.

Blokta yeni: Güven ve Güvenli İnternet

JamfTrust, performansı veya üretkenliği etkilemeden çalışanlarınızın güçlü güvenlik özelliklerine erişmesini sağlayan, kullanımı kolay, çalışan odaklı bir uygulama olarak tasarlanmıştır. Şirketin güvenlik ürünleri paketi ile ilgili iş akışlarını sağlar ve çalışanların bunları kullanırken hissedebilecekleri sürtüşmeleri ortadan kaldırmayı amaçlar.

Şirket, önümüzdeki ay iPhone’lar, iPad’ler, Mac’ler, Android ve Windows sistemleri için JamfTrust’u piyasaya sürmeyi planlıyor.

[Also read: How not to upgrade your enterprise technology]

Şirket ayrıca öğrenci/K12 eğitim ürünü Jamf Safe Internet ile internet korumasını artırdı. Kullanıcıları kötü amaçlı yazılımlardan ve kimlik avı saldırılarından koruma kapasitesi de dahil olmak üzere içerik filtreleme ve ağ tehdidi önleme özelliklerini birleştirir.

Şirket, gizliliği ihlal etmeden veya öğrenme deneyimini etkilemeden sonuçları filtreleyeceğini söylüyor. Bunun yaz aylarında macOS ve iOS için mevcut olması planlanıyor.

Jamf ne diyor

Jamf CEO’su Dean Hager yazara şunları söyledi: “Jamf, hem uç nokta yönetimi hem de uç nokta güvenliği sunan dünyadaki çok az şirketten biridir ve bu, Jamf’e güvenlik tehditlerini otomatik olarak belirleme, önleme ve düzeltme konusunda benzersiz bir yetenek verir.”

“Piyasadaki her ikisini birden yapan birkaç şirketten Jamf, Apple’ın ilk girişimini yöneten ve güvence altına alan tek sağlayıcıdır; iPad 1 numaralı kurumsal tablettir; ve Mac, kuruluştaki en hızlı büyüyen bilgisayardır.

“Apple, geleceğin işletmeleri için uç noktalar sağlıyor. Jamf sadece bu büyümeyi desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda çalışanların sevdiği basit bir tüketici deneyimi ve kuruluşların güvendiği kurumsal güvenli bir çözüm sunarak onu yönlendiriyoruz” dedi.

Jamf portföy stratejisinden sorumlu başkan yardımcısı Michael Covington yaptığı açıklamada, “Kuruluşlar, günümüzün her yerindeki çalışma ortamlarında kapsamlı güvenlik ve istisnai kullanılabilirlik arasında seçim yapmak zorunda kalmamalıdır” dedi. “Bu nedenle, müşterilerimizin bildiği ve sevdiği kurumsal güvenli, tüketici açısından basit platformda bulunan güvenlik özelliklerini genişletmekten heyecan duyuyoruz.

“Kuruluşların, kötü amaçlı yazılım güvenliğinin ihlal edilmesini algılayabilen ve durdurabilen iyi temel yapılandırmalara sahip ve kimlik avı gibi gelen saldırıları çalışan üretkenliğini etkilemesini engellemek için önleyici tedbirlerle donatılmış cihazları dünyaya güvenle göndermelerini istiyoruz.”

Apple’ın kurumsal hissesi genişledikçe Jamf düşüşte. Sadece şimdi korumakla kalmıyor 26 milyondan fazla cihazancak şirket kısa süre önce iki yeni Apple yönetici aracını da tanıttı – biri basitleştirmek için and Mac uygulama kurulumlarını otomatikleştirin iş, başka KOBİ’lerde Apple cihazlarını yönetin ve güvenliğini sağlayın.

MDM satıcıları bu genişleyen pazara hizmet etmek için çabalarken, tüm Apple entegrasyon alanında faaliyette hızlı bir artışa tanık oluyoruz.

lütfen beni takip et heyecanya da bana katıl AppleHolic’in barı ve ızgarası ve elma tartışmaları MeWe’deki gruplar.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.

genel-13