Neredeyse her hafta yeni bir şey getiriyor kader 2, ister hikaye ritimleri, ister yeni etkinlikler, isterse oyuncuların Crucible’da birbirlerini mahvetmesine izin veren ilginç yeni unsur kombinasyonları olsun. Demir Banter, Destiny dünyasında neler olup bittiğine haftalık bakışımız ve güneş sisteminde dikkatimizi çeken şeylerin bir özeti.

En son Bungie’de Bu Hafta blog yazısı bir canavardı. Bungie’nin oyunun ve topluluğun durumuyla ilgili Perşembe güncellemesi ve gelecek içerik için periyodik bir önizleme, Exotics’e yapılan ince ayarlar, Gambit hakkında bilgiler, Glaives’teki ayarlamalar ve silah arketiplerinde yapılan değişikliklerle birlikte yaklaşık 9.000 kelimeden oluşuyor. Orada bir sürü ilginç bilgi var ve kesinlikle buna bir göz atmalısınız – sadece silah skaler istatistiklerinde artımlı değişiklikleri anlamak için birkaç saatinizi boşa harcamanızı sağlar. Video oyunlarının aslında çoğunlukla matematikle ilgili olduğu ortaya çıktı.

Bununla birlikte, en ilginç ve büyük bir etkiye sahip olması en muhtemel değişiklikler, Pota’da havadan yapılan muharebelerdir. Bungie, Hunter oyuncularına mükemmel ve gülünç ST0MP-EE5 Egzotik botları kullanarak ve sadece herkesin kafasına fırlatarak hitap etmek için, havadayken savaşmanın nasıl çalıştığını tamamen değiştiriyor gibi görünüyor. Bir nerf için uzun yol hakkında konuşun.

Değişikliklerin hızlı ve kirli açıklaması, Bungie’nin siz havadayken silah etkinliği istatistiklerini ayarlıyor olması. Şu anda, silahlara havadayken ateş ederseniz bir doğruluk cezası alıyor, ancak nişan alma yardımı değil ve cezayı Icarus Grip modu veya Warlocks’ Heat Rises avantajı gibi uzmanlıklarla azaltabilirsiniz. Gelecek sezondan itibaren, havadan muharebe, uzmanlaşabileceğiniz bir buildcraft unsuru olacak şekilde elden geçirilecek ve silah cezaları ayarlanacak – doğruluk cezaları genel olarak azaltılacak, ancak bunun yerine nişan alma yardımı düşürülecek. Bununla birlikte, “Havada Etkililik” için karakterinizi belirleyin ve silahlarınız, siz yerden uzaktayken daha iyi çalışacak ve daha isabetli olacaktır.

YouTuber Fallout Plays, değişikliklerin gerçekte ne anlama geldiğine dair iyi bir açıklamaya sahip, ancak iyi bir amacınız olması koşuluyla, havadan silah oyununun genel olarak daha uygun olacağı fikrine dayanıyorlar. Bir bakıma, Bungie’nin yaptığı havadan muharebeyi gerçeği biraz daha yansıtıcı hale getirmek; amacınız havada uçtuğunuz gerçeğinden zaten etkileniyor, bu nedenle oyun bu havadan atış için daha az yapay, sahne arkası cezasına sahip olacak.

Karakterinizi havadaki muharebe etrafında ne kadar çok kurarsanız, sayılar hem havadayken isabetlilik hem de havadayken nişan alma yardımı için o kadar iyi olur. Yabani otların arasında fazla derine inmeden, Havada Etkililiğe yatırım yaptığınızda havada isabetliliğiniz oldukça hızlı bir şekilde artarken nişan alma yardımınız daha küçük bir ceza görür. Havadaki Etkinliğin zirvesine ulaştığınızda, yerde yaptığınızla aynı isabetliliğe ve nişan alma yardımına sahip olacaksınız. Sonuç olarak, elbette, etrafta uçmak sizi başa çıkmayı çok daha zor hale getirir ve genellikle diğer oyuncuları onlara ateş ettiğinizi bile anlamadan öldürmenize izin verebilir.

Bunun genel olarak güzel yanı, Bungie’nin Destiny 2 PvP savaşının bir unsurunu gerçek kişiselleştirmeye daha fazla bağımlı hale getirerek daha yüksek bir statüye yükseltmesidir. Bungie seçenekleri genişletmeye devam ettikçe, yapım işçiliği ve ekipman uzmanlığına yönelik sürekli baskı, Destiny 2’yi daha iyi ve daha iyi hale getirdi. Şimdi havada iyi dövüşmek için kendinizi çimdiklemek, olası bir uzmanlık alanıdır, bu konuda bilinçli seçimler yapabileceğiniz bir şey, ister bir Icarus Grip modu kuşanmış olun, ister Dawnblade alt sınıfı için en üstteki ağacı seçin.

Oyuncuları havadaki muharebe yapıları hakkında gerçekten düşünmeye zorlamak, aynı zamanda Bungie’nin rahatsız edici bir şekilde havadaki dövüşü rastgele fırlatabilecek insanları, diğer bir deyişle ST0MP-EE5 oyuncularını azalttığı anlamına gelir. Bungie’nin verilerine göre, Hunter oyuncularının yaklaşık %40’ı Pota’da ST0MP-EE5 kullanıyordu ve diğer sınıflardan daha fazla Avcı olduğu için bu, birçok insanın av tüfeğiyle zıpladığı anlamına geliyor.

Destiny oyuncuları, Bungie’nin arka planda, özellikle insanlar onlarla eğlenirken, oyunun belirli unsurlarını nerflemek için değişiklikler yapması konusunda her zaman heyecanlı değildir, ancak en azından bu kadar çok sayıda insan oynarken bunun mantığını görebiliyorum. aynı yol. Belirli bir silah veya zırh parçası o kadar baskın hale geldiğinde, başka bir şey kullanmak zor olduğunda, dahil olan herkes için özellikle eğlenceli değildir. Potada aynı bot setini kullanan bu kadar çok Avcı, bu insanlarla birlikte veya onlara karşı oynamanın gerçekten ne kadar eğlenceli olduğunu gösteriyor.

ST0MP-EE5, Havada Etkililik puanınızı ciddi şekilde düşürür, ancak botların havadayken ateş etmekten başka birçok kullanım durumu vardır.

Bu yüzden ST0MP-EE5’in bir nerf’e ihtiyaç duyduğunun doğru olduğunu düşünüyorum, ancak havadaki değişikliklerin botları neredeyse diğerleri kadar mahvedeceğini düşünmüyorum. Evet, insanları havadayken vurmak bu ST0MP-EE5 yaşamının önemli bir unsurudur, ancak çoğu zaman, siz onların başının üzerinden uçarken çıldıran veya kimsenin olmanızı beklemediği bir noktaya düşen birine doğrudan ateş etmek gerekir. gülünç atlamaların sayesinde. Havada süzülme ve dövüşme işini Avcılar değil, büyücüler yapar. Dahası, ST0MP-EE5 ile, genellikle kendinizi rakibinizin kafasını karıştıracak ve bunaltacak şekilde fırlatırsınız veya bir tür Goomba-stomp manevrası için bir pompalı tüfekle yaklaşmaya çalışırsınız. Bu şeyler hala uygulanabilir (av tüfeği de oldukça önemli bir hava kaynaklı nerf alıyor olsa da) ve bu yüzden ST0MP-EE5 kullanım durumlarının ilk bakışta göründüğü kadar azalmadığını hissediyorum.

Gerçekten de, Destiny 2’de daha fazla seçenek sunan her şey iyi bir fikirdir ve Havadan Etkililik ayarlamaları, uçmayı gerçekten umursamayanlarımıza aşırı yük bindirmeden, bazı oyuncular için anlamlı seçenekler ekliyormuş gibi geliyor. Genel olarak, karakteriniz ve istatistikleri hakkında düşünmeye daha fazla zaman ayırmanızı sağlayan bu tür değişiklikleri seviyorum. Bungie, aynı şeyi, daha küçük bir dereceye kadar, “kaçınma” istatistikleriyle yapıyor – çekim yaptığınızda görüşünüzün ne kadar değiştiğini ayrıntılandıran değerler. Flinch kötüdür, çünkü ateşi almak amacınızı bozar, sizi öldüren kişiye veya uzaylıya ateş etmeyi zorlaştırır. Bungie, hava muharebesi değişikliklerinin yanı sıra, irkilmelere karşı uyum sağlamak için yeni yollar da getiriyor: Silahlardaki Stabilite istatistiği artık ateş altında ne kadar ürktüğünüzü etkileyecek ve bu istatistiği eskisinden çok daha önemli hissettirecek ve Resilience da olacak çekinmenizi belirleyin ve bunu birçok yapı için daha önemli hissettirin.

Destiny’de, bu sayıların çoğunun hiç önemli olmadığı, makul bir şekilde teçhizat üretmeden önce ve oyunda giydiğiniz zırhın pek önemli olmadığı, çünkü hiçbir şeyin sizi koymak için yeterince zor olmadığı zamanları hatırlıyorum. zor seçimlere. Havada Etkililik, kapıları kapatmak yerine açan harika bir değişiklik gibi görünüyor, aynı şekilde tepmeyi azaltma özelliği de var. Bungie’nin bazı şeylerde uzmanlaşmayı, bir takımda belirli bir role sahip olmayı ve zevk aldığınız belirli bir şekilde oynadığınız için ödüllendirilmeyi mümkün kılması hoşuma gidiyor. (Ayrıca Gambit ve Gambit Prime’ın kaldırılmasıyla neler kaybettiklerimizle ilgili son sütunuma bakın.) Daha fazla özelleştirmeyi mümkün kılmak için ST0MP-EE5’in yaşayabilirliğini kaybedersek, sorun değil.

Umarım Bungie, Pota’da Warlock’ları daha da sinir bozucu hale getirmez. Birincil bir Hunter oyuncusu olarak, ne zaman havalı bir şey bulsak, bacaklarımızı altımızdan atıyormuşuz gibi geliyor. Bu arada, Warlocklar ateşten osuruklarla zafere uçar. O adamları da arada bir sinirlendirebilirsin, Bungie.oyun-1