Her yıl olduğu gibi Samsung, yaz sonuna kadar Z serisi katlanabilir telefonlarının bir sonraki yinelemesini piyasaya sürmeyi planlıyor. Ağustos ayına kadar telefonları piyasaya sürmeye hazırlanırken, cihazları üretmek için bileşenleri hazırlamaya başladı ve Samsung’un verdiği son satın alma siparişleri devam edecekse, Güney Koreli teknoloji devleri tüm silahlar alev alev yanıyor.

Samsung, katlanabilir cihaz kavramını ana akım haline getirdiğinden beri katlanabilir akıllı telefon pazarına hükmediyor. Tabii ki ilk Z Fold ile ilgili bazı önemli sorunlar vardı, ancak ikinci nesilden beri Samsung bu konuda sıkı çalışıyor. Motorola gibi Razr flip telefonlarıyla bu segmente girmeye çalışan başka oyuncular da oldu. Ancak, başka hiçbir oyuncu Samsung kadar başarılı olmamıştır.

Bununla birlikte, Samsung da Z serisi telefonlarının numaralarıyla mücadele ediyor. Menteşelerin karmaşıklığı ve genel olarak katlanabilir ekranlar nedeniyle Samsung, bu cihazları astronomik olarak yüksek fiyatlandırmak zorunda kaldı. Örneğin Z Fold3 5G, Rs 1.7 Lakhs üzerinde perakende satış yapıyor.

Samsung Z Flip4 ve Samsung Z Fold4 Rekabetçi Bir Şekilde Fiyatlandırılabilir

Twitter’da DSCCRoss kullanıcı adını kullanan saygın bir sızıntıya göre Samsung, Z Fold4 ve Z Flip4’ün birim sayısını Z Fold3 ve Z Flip3’e göre ikiye katlıyor. Ayrıca Z serisinin dördüncü nesli için önemli bir fiyat indirimi olabileceğini de söylüyor.

Bu, Samsung’un cihazın kek gibi satmasını beklediği ve böyle bir duruma hazırlıklı olmak istediği anlamına geliyor. Çünkü oldukça iyi bir telefon olmasının yanı sıra Z cihazları kesinlikle dikkatleri üzerine çekiyor.

Samsung Z Flip4 ve Samsung Z Fold4 Rekabetçi Bir Şekilde Fiyatlandırılabilir

Z Fold4’ün ayrıca 108MP ana kameraya sahip olacağı söylentileri varken, kamera kurulumu 10MP periskop sensörü hariç S22U ile neredeyse aynı olacak. Samsung, tamamen yeniden tasarlanmış menteşe mekanizması ve Z Fold4’ün S Pen’i tamamen terk etmesi nedeniyle cihazların fiyatını düşük tutabilir. Yine de S Pen kalemini destekleyecek olsa da, ayrı olarak satılacak ve cihazın kendisinde silo olmayacağından özel bir kılıfa yerleştirilmesi gerekecek.genel-5