Jack Dorsey’in Block’taki yeni unvanı CEO değil, Block Head. Hayır, bu çok gecikmiş bir 1 Nisan şakası değil. Şirket dava açtı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile 8-K değişikliği duyuruyor – ve elbette yeni başlık 4/20’de yürürlüğe girdi.

Yeni unvana rağmen (tam olarak “Block Başkanı ve Başkan”dır), Dorsey’in önceden Square olarak bilinen şirket olan Block’taki görevi nihayetinde aynı kalacaktır: “Bay Dorsey’in rol ve sorumluluklarında herhangi bir değişiklik olmayacaktır. ve Şirket’in genel müdürü olarak görevine devam edecektir.” Block’un tüzüğü artık şirketin CEO ve başkan unvanına sahip bir memuru olmasını gerektirmiyor, bu da Dorsey’in yerine geçen herkesin Block Head olarak adlandırılabileceği anlamına geliyor.

Dosyaya göre değişiklik Dorsey’in talebi üzerine gerçekleşti. Belki bloklu yüzünü Block’s’ta görmüştür. resmi “Liderlik” web sitesi, bu yazının en üstündeki resim olarak kullandım ve şaka ile sonuna kadar gitmeye karar verdim. (Basım zamanı itibariyle, o sayfa hala unvanını CEO olarak listeliyor.)

Dorsey, bir şirkete liderlik etmede Elon Musk’ı takip ediyor, ancak Musk 2021’de Tesla’nın Technoking’ini taçlandırdığı için CEO yerine tuhaf bir unvan benimsiyor.genel-2