Geçen yıl satılan yaklaşık 9 milyon araçla dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Volkswagen Group, 2021’de zaten iddialı bir stratejiye imza attı. Hedef: şirketi bir otomobil, ticari kamyonet, sedan ve hatta motosiklet üreticisinden küresel bir şirkete dönüştürmek. On yılın sonunda elektrikli araç satışlarında, yazılımlarında ve otonom sürüş gibi geleceğin teknolojilerinde lider olacak mobilite işi.

Audi, Bentley, Cupra, Ducati, Lamborghini, Porsche, Seat, Skoda, Volkswagen ve Volkswagen Ticari Araç olmak üzere 10 markası olan ve dünya genelinde 662.000’den fazla kişiye istihdam sağlayan bir şirket için büyük bir girişim.

Ve bu girişimin başındaki kişi – Dr. Herbert Diess – etkinliğin, konumundan bağımsız olarak herkese katılma şansı veren çevrimiçi bir bölümü için TC Sessions: Mobility 2022’ye katılacak.

TC Sessions: Mobility 2022, 18 Mayıs ve 19 Mayıs’ta San Mateo, California’da canlı olarak gerçekleşecek. 20 Mayıs’ta Diess, şirketin EV’ler ve otonom araçlardaki arayışlarından her şey hakkında konuşmak için çevrimiçi analist yorumumuza özel konuk olarak katılacak. teknoloji, Tesla gibi yeni rakipler hakkındaki düşüncelerine ve bunun VW Group’u nasıl etkilediğine, geleceğe yönelik planlarına.

Diess’in deneyimi, uzmanlığı ve hırsları göz önüne alındığında, röportaj, geçen yıl yaklaşık 250 milyar avroluk gelir elde eden bir şirketin nereye gittiği ve oraya nasıl gitmeyi planladığı konusunda önemli bir zemini kapsamayı ve içgörüler sunmayı vaat ediyor.

Diess, Robert Bosch GmbH ve BMW’de hem Almanya’da hem de yurt dışında çeşitli yönetim pozisyonlarında bulunduktan sonra 2015’ten 2020’ye kadar Volkswagen Binek Araç markasının CEO’su olarak atandı. 2018’de Diess, Volkswagen Grubu’nun CEO’su oldu ve Çin Yönetim Kurulu 2019’dan beri. Diess, Ocak 2022’de Volkswagen Grubu Yönetim Kurulu bünyesindeki otomotiv yazılım birimi CARIAD’ın sorumluluğunu devraldı.

Diess’in CEO olarak geçirdiği yıllar, pandemi ve ilgili küresel yarı iletken kıtlığı, iş anlaşmazlıkları, Tesla’nın bir rakip olarak artan önemi ve yönetim kurulu içindeki güç mücadeleleriyle mücadele etmek kolay olmadı.

Diess bunların hepsinden kurtuldu ve şimdi Ukrayna’daki savaş gibi yeni zorluklar baş gösterse bile VW Grubu’nun dönüşümüne odaklanıyor. Diess’in VW Grubunu elektrifikasyon, dijital bağlantı ve otonom sürüşte lider olan, aynı zamanda uygun fiyatlı mobilite, yüksek satış hedefleri ve şirket çapında karbon nötrlüğü hedeflerine ulaşan çevik ve teknoloji merkezli bir otomobil üreticisine nasıl dönüştürmeye çalıştığı hakkında konuşurken bize katılın. .

TC Sessions: Mobility 2022, teknoloji ile ulaşımın birleştirilmesinin çok çeşitli endüstrileri, şehirleri ve buralarda çalışan ve yaşayan insanları nasıl etkileyeceğini keşfetmek için heyecanı kırıyor ve manşetlerin ötesine geçiyor. Biletinizi fiyatlar artmadan bugün satın alın ve 200$ tasarruf edin!genel-24