Plex, ne izleyeceğinize karar vermenize yardımcı olmak istiyor.

Plex, ne izleyeceğinize karar vermenize yardımcı olmak istiyor.
resim: pleksi

Plex, tüm video akışı ihtiyaçlarınız için merkezi bir merkez olma hedefine sahip en yeni platformdur: Discovery, Amazon Prime Video, Netflix ve Disney Plus gibi hizmetleri tek bir arayüzde bir araya getiriyor. Plex’te daha fazla zaman geçirmeniz veya belki de ilk kez denemeniz yeterli olabilir.

Plex deneyiminde tamamen yeniyseniz, bunu kendiniz çalıştırdığınız bir tür özel Netflix veya Spotify olarak düşünebilirsiniz. Video ve ses dosyalarını siz sağlarsınız ve Plex, ister evinizdeki üst katta bir akıllı TV isterse dünyanın diğer ucundaki bir akıllı telefon olsun, bunları tüm cihazlarınıza sunar.

Plex parçalarının kullanımı ücretsizdir ve diğer parçalar için bir Plex Geçidi, sizinki ayda 5 dolar veya yılda 40 dolar. Burada bahsettiğimiz özellikler Plex’te ücretsiz olarak mevcuttur, ancak elbette arama yapabilmek istediğiniz çeşitli akış hizmetlerine kaydolmanız gerekir.

Plex’in iki bölümü vardır: Bilgisayara yüklediğiniz sunucu istemcisi veya NAS cihazı tüm medyanızı ve ardından diğer bilgisayarlarınızda, akıllı telefonlarınızda, tabletlerinizde, TV’lerinizde ve diğer bilgisayarlarınızda çalıştırdığınız çeşitli uygulamaları içeren konsollar. Sunucu istemcisi tüm medyanızı bulur, düzenler ve sunar ve daha sonra buna erişmek için Plex uygulamaları kullanılabilir.

Cihazlarınızda Plex’in zaten kurulu ve çalışır durumda olduğunu varsayacağız, ancak yapmadıysanız, başlamak zor değil: ana Plex web sitesi ücretsiz bir hesap açmak ve ihtiyacınız olan çeşitli yazılım parçalarını indirmek için. Adım adım gerekli tüm işlemlerden geçeceksiniz.

Kaydolduğunuz akış hizmetlerini seçin.

Kaydolduğunuz akış hizmetlerini seçin.
Ekran görüntüsü: pleksi

Netflix, Disney+, HBO Max ve Daha Fazlasını Bulun

Yazma sırasında Plex, Discovery’yi ön sayfasında sergiliyor: Aradığınız bir TV şovunun veya filmin adını yazmaya başlayabilirsiniz ve akış evreninin her yerinden eşleşmeler gösterilecektir. itibaren ulaşıcı film için dizi göçebe diyarıartık Plex sitesinde tüm bu başlıklar için ayrıntılarla birlikte bir liste sayfası var. bunları satın alabileceğiniz, kiralayabileceğiniz veya mevcut bir abonelik paketinin parçası olarak izleyebileceğiniz hizmetler.

Bu başlıkları kendi kişisel Plex deneyiminize eklemeye başlamak için oturum açıp açabilirsiniz. Plex web uygulaması. Uygulamayı açar açmaz akış hizmetleri eklemeye başlamanız istenebilir, ancak değilse, soldaki gezinme çubuğundaki (pusula simgesi) Keşfet bağlantısını tıklayabilirsiniz, ardından Akış hizmetlerimi seç.

Keşif, elbette, Plex’in olduğu her yerde mevcuttur. Mobil uygulamalardan menü düğmesine (sol üstte), ardından dişli simgesine ve Akış Hizmetleri Plex arayüzünde görünen hizmetleri yapılandırmak için. Şu anda, Discovery’ye en kapsamlı erişimi sunan web uygulamasıdır, ancak bu zaman içinde değişebilir.

Bağlanabileceğiniz akış uygulamaları, dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olacaktır, ancak Netflix, Amazon Prime Video, YouTube, Disney Plus, Apple TV Plus, HBO Max ve Hulu gibi uygulamaların tümü desteklenmektedir. erişebileceğiniz platformların listesi beklediğimizden daha uzun ve kapsamlı.

Bir yerde bir şey yayınlayabiliyorsanız, Plex bunu bilir.

Bir yerde bir şey yayınlayabiliyorsanız, Plex bunu bilir.
Ekran görüntüsü: pleksi

Plex Mükemmel Değil

Yine de beklentilerinizi sınırlandırmalısınız: İzlemeniz Plex’te senkronize edilmiyor ve aslında bu diğer hizmetlerde oturum açmanız bile gerekmiyor. Plex’in yaptığı, bu diğer uygulamalarda neler olduğunu (dolayısıyla özelliğin adını) keşfetmenize ve ayrıca bu alternatif hizmetler aracılığıyla neyin trend olduğunu ve neyin önerildiğini listelemenize izin vermektir.

Yardımcı olan ekstra bir işlevsellik, Plex’te yönetebileceğiniz evrensel bir izleme listesidir. Bir şeyin nerede yayınlandığı önemli değil, onu bu izleme listesine ekleyebilirsiniz ve Plex size nerede bulunabileceğini (ve ilgiliyse ne kadar olduğunu) söyleyecektir. Artık erişilebilir olan izleme listesine benzer Google TV aracılığıyla.

Bazı durumlarda, Bir başlık seçtiğinizde Plex sizi doğrudan ilgili uygulamaya gönderebilir, ancak bu, bulunduğunuz cihaza ve kullandığınız belirli Plex uygulamasına bağlıdır (Netflix’ten Plex’ten içerik akışı yapamazsınız veya bunun gibi bir şey) . İçeriğinize gerçekten ulaşmak için arada sırada manuel olarak diğer uygulamaya geçmeniz gerekebilir.

Elbette bu bağlantılardan bazılarının zamanla çekilmesi mümkündür – Netflix, Plex yerine Netflix’te bir şeyler aramanızı tercih ederdi – ama şimdilik çok iyi çalışıyor. Bir şey aradığınızda, tüm akış uygulamalarınızın yanı sıra Plex kitaplığınızın sonuçları görünür ve bir şeyi nasıl izlemek istediğinizi seçebilirsiniz.

Discovery’nin hala beta olarak etiketlendiğini belirtmeliyiz, bu nedenle zaman içinde bir veya iki hata ve bazı yeni özelliklerin tanıtılmasını bekleyebilirsiniz. Halihazırda oldukça iyi çalışıyor ve burada kesinlikle bazı faydalar var: Plex diyor ABD’deki izleyicilerin ne izleyeceklerine karar vermek için bir gecede toplam 600 milyon dakika harcadıklarını, Discovery sayesinde bu toplamın biraz düşmeye başlayabileceğini.genel-7