Hindistan’ın akıllı saat pazarı son birkaç ayda yeni bir seviyeye yükseldi – ancak bu, ona nasıl baktığınıza bağlı. Bazı akıllı telefon üreticileri teklifleriyle zaten piyasadayken, birkaç Hintli marka son zamanlarda Rs’den başlayan uygun fiyatlı akıllı saat çeşitleriyle yarışa girdi. 2.000. Bu modeller, bir Apple Watch veya Samsung Galaxy Watch için ödemeniz gerekenden önemli ölçüde daha ucuz – bazı durumlarda yaklaşık 20 kat -. Günümüzde akıllı saatlerin fiyatları, çoğu durumda, fitness bantlarının fiyatları ile kabaca eşittir.

Gadgets 360 podcast Orbital’in bu haftaki bölümünde ev sahibi Akhil Arora, Hindistan ve Güney Asya’daki IDC Cihazlar ve Ekosistem Araştırma Direktörü ile konuşuyor Navkendar Singh ve ayrıca uygun fiyatlı bir akıllı saatin size neler sunabileceğine karar vermenize yardımcı olacak kurum içi incelemeciler Aditya Shenoy ve Ali Pardiwala.

Singh, şu anda piyasada bulunan akıllı saatlerin yaklaşık yüzde 95’inin Rs’nin altında olduğunu söylüyor. 4.000. IDC, uygun fiyatlı modelleri akıllı saatler olarak değil, “temel” bağlantılı saatler olarak değerlendiriyor. Podcast’te şunları ekliyor: “Bizim için akıllı saat, üçüncü taraf bir uygulama taşıyabilen veya bir uygulama mağazasına sahip olan saattir. […] Teknik olarak, akıllı saatler Hindistan’da pek iyi gitmiyor.”

Bu tanımdan, piyasada yalnızca birkaç seçenek mevcuttur; watchOS çalıştıran Apple Watch serisi, Samsung Galaxy Watch serisi ve Google/Android’in Wear OS işletim sistemi üzerinde çalışan diğer saatler. Piyasadaki diğer tüm seçenekler çoğunlukla, uygulama yüklemelerini desteklemeyen ve sınırlı bir özellik listesine sahip olan Gerçek Zamanlı İşletim Sistemine, yani RTOS’a dayanmaktadır.

Temel saatler – ya da eğer onları arayabiliyorsam uygun fiyatlı akıllı saatler – bağlı telefonunuzdan gerçek zamanlı bildirim uyarıları almanıza olanak tanır ve hatta kalp atış hızı izleme dahil olmak üzere bazı sağlık/fitness özelliklerini içerir. Bazıları, yaygın olarak SpO2 izleme olarak bilinen kan oksijen doygunluk seviyelerini izlemenize bile izin verir.

Ve temel akıllı saatlerin genişlemesinin ardından, fitness grupları Hindistan’daki pazarlarını az çok kaybetti. Ancak Xiaomi, hala aktif olarak fitness bantları üreten şirketlerden biridir. OnePlus da dahil olmak üzere akıllı telefon satıcıları, devam eden büyüme nedeniyle uygun fiyatlı akıllı saat pazarına girmeyi planlıyor.

Hindistan’daki Akıllı Saat Pazarı 2021’de Yıllık En Güçlü Büyüme Gördü, Yerel Markalar Çinli Muadillerini Yendi

Uygun fiyatlı akıllı saatlerin Hindistan’da – premium muadillerinin aksine – sıcak kek gibi satılmasının temel nedenlerinden biri, genellikle Apple Watch ile eşleşen tasarımlarıdır. Şirketler ayrıca müşterileri rekabete karşı sundukları tekliflere çekmek için çeşitli başlık özelliklerine sahip olmaya çalışırlar. Bunlar, çeşitli fitness modlarını, saat yüzlerini ve hatta renk seçeneklerini içerebilir.

Redmi, Realme, Amazfit ve Gionee gibi markaların yanı sıra BoAt, Noise ve Fire-Boltt gibi Hintli oyunculardan da modeller alabileceğiniz için uygun fiyatlı akıllı saatlerdeki seçenekler muazzam. Ancak yine de, deneyim tüm bu cihazlarda aşağı yukarı aynıdır.

Örneğin, Pardiwala ve Shenoy, uygun fiyatlı saatlerdeki sağlıklı yaşam özelliklerinin çoğunun o kadar doğru olmadığını belirtiyor. Sonuçlarınızı bir Apple Watch veya Samsung Galaxy Watch’ın sonuçlarıyla karşılaştırırken yüksek tek basamaklı aralıkta tutarsızlıklar bulabilirsiniz. Garmin dahil geleneksel oyuncular, uygun fiyatlı bir modelden alacağınızdan çok daha doğru olan bir dizi fitness izleme özelliğine sahip akıllı saatler de sunuyor.

Garmin Venu 2 Plus İncelemesi: Fitness Meraklıları İçin

Bununla birlikte, Apple Watch benzerleri FDA onayı almış ve tıbbi cihazlar olarak onaylanmış olsalar da, gelişmiş tıbbi ekipmanlara eşdeğer olacak şekilde tasarlanmamışlardır.

Yeni Orbital bölümünün sonuna doğru, bugün bileğinize sahip olmak istiyorsanız hangi akıllı saatleri göz önünde bulundurmanız gerektiğine dair tavsiyeler sunuyoruz. İşlerin ticari yönü ile ilgilenenler için, sohbetimiz ayrıca Singh’den bazı ek endüstri içgörülerini de içeriyor.

Tüm bunları ve daha fazlasını, yukarıda gömülü Spotify oynatıcısının oynat düğmesine basarak 30 dakikayı aşan sohbetimizde dinleyebilirsiniz.

Sitemizde yeniyseniz, Gadgets 360 podcast Orbital’i en sevdiğiniz platformda bulabilirsiniz. Amazon Müzik, Apple Podcast’leri, Google Podcast’ler, Gaana, JioSaavn, Spotifyveya podcast’lerinizi nerede dinlerseniz dinleyin.

Nerede olursanız olun Gadgets 360 podcast’ini takip etmeyi unutmayın. Lütfen bizi de değerlendirin ve bir inceleme bırakın.

Yeni Orbital bölümleri her Cuma yayınlanıyor. Bu nedenle, her hafta ayarlamayı unutmayın.genel-8