İki ay önce, en iyi arkadaşım benimle kaldı ve hepsini izledi. Paris’te Emily Netflix hesabımda. Değersiz bir tavsiyenin ardından değersiz bir tavsiyenin yanından geçip gittiğimden beri zaman harcadım çünkü köpüklü bir dramın tadını çıkarırken, benim zevkim onunkinden farklı ve Netflix bunu kavrayamadı.

Netflix’teki “az önce ne gördüğünü unut” düğmesi bunu düzeltebilir. Ancak telefonunuzda, tabletinizde, set üstü kutunuzda, TV’nizde veya hatta yaptığınız bir şeyse, Facebook Portalınızda Netflix uygulamasını kullanırken, gördüklerinizi unutmak için hiçbir düğme yoktur. Bir arkadaşınızı ziyaret ettikten veya çocuğunuz bir yolculuğa çıktıktan sonra önerilerinizin mahvolması var. hindistancevizi alem.

Ancak bu tweet dikkat çekti, aslında bir Unut düğmesi var. Peki tamam, bir düğme değil. Gördüklerinizi sakladığınız kadar Netflix’e unutturamazsınız.

Ama bunu yapmak kolay değil. Öncelikle, bir tarayıcıda Netflix’e bakıyor olmalısınız. O zaman gitmelisin hesaplar, herhangi bir Netflix uygulamasında olduğundan çok daha fazla menü ve ayara erişmenizi sağlar. Ardından, utanç saatlerinizi gizlemek istediğiniz profili seçmeli ve Profil ve Ebeveyn Denetimleri. Sonra açmalısın Etkinliği Görüntüleme. Ancak o zaman profilinizden Men in Black flash’ta aradığınız içeriğin yanında bulunan ve aslında bir “gizle simgesi” olan unut düğmesini bulabilirsiniz.

İzlemeye başladığınız ve “İzlemeye Devam Edin” sıranızdan atılmasını istediğiniz bir şey varsa, gerçek bir “İzlemeye Devam Etmekten Kaldır” düğmesi de mevcuttur, ancak bu, belirli TV uygulamaları, web tarayıcısı ve bazı mobil uygulamalarla sınırlıdır. Böylece kaldırabilirim Kek mi? (Sadece bir bölüm izledim ve kötüydü!) iOS’taki kuyruğumdan Apple TV’de değil.

Her iki durumda da, kolay veya sezgisel bir süreç değildir. Gidip eksize etmemin tek sebebi Paris’te Emily veya Kek mi? görüntüleme geçmişimden bunu yazıyordum ve kaldırma işlemini şu şekilde onaylamak istedim. Netflix tarafından özetlenen.

Bu çok zor olmamalı. “Benim zevkime uymayan ve gelecekte bundan kaçınmayı tercih edeceğim” düğmesi gibi temel özellikler, belirli bir işletim sistemiyle sınırlı kalmamalı veya sayısız menünün arkasına gizlenmemelidir.

Netflix, bu son çeyrekte 200.000 abone kaybetti – on yıldaki ilk kaybı. Parola paylaşımı, Rusya’daki savaş ve artan rekabet gibi birçok faktörü suçladı. Daha sezgisel bir tasarımla 200.000 aboneyi geri kazanacağını söyleyecek kadar saf değilim, ancak kötü düğme durumunun Netflix’teki daha büyük bir sorunun simgesi olduğunu düşünüyorum: yavaşlıyor.

Ve Netflix kıyıya çıkmayı göze alamaz. Blockbuster’ı unutulmaya başladığından beri ilk kez gerçek bir rekabetle karşı karşıya. Artık sadece Hulu’ya ve CBS All Access gibi bir avuç kötü tasarlanmış para kapmaya karşı değil. Çılgınca bir para kapma işlemi yapan akış hizmetlerinin tümü, çoğunlukla yaklaşımlarında düşünceli ve kültürel olarak alakalı muazzam geçmiş şov kataloglarını kullanıyor. Ofis, bu sopranolar, Yıldız Savaşlarıve aboneleri hızla çekmek için tüm Disney animasyon filmi dizisi.

Netflix mi? Görüntüleme geçmişinize dayalı bir algoritma ve “tudum” sanıldığı kadar ikonik olmayan bir ses. İtiraf edeyim, hala bu dizilerin çoğunu izliyorum. hepsini yutacağım Rus bebek bu hafta sonu ve muhtemelen ben de aynısını yapacağım zaman yabancı şeyler bu yıl sonra döner. Ama diziler arasında HBO Max’e abone olacağımı garanti edemem.

Netflix, katalog sorununu çözmeye çalışıyor ve bu yıllardır oluyor, ancak kendi sürümünü bulmaktan daha fazlasını yapması gerekecek. Ofis yarışmak. Sadece birinci olmaya dayanamaz. Bundan daha fazlasına ihtiyacı var. En iyi arkadaşınızın kanepenizde uyurken izlediği şeyler yerine izlemek istediğiniz şeyleri öneren, gezinmesi kolay bir uygulama gibi şeylere ihtiyacı olacak.

genel-2