Yeni Delhi: Meta sahibi Instagram onun ayarını yapacak algoritma sıralama sistemini iyileştirmek ve daha iyi vurgulamak için orijinal içerik yaratıcılarından, başkanı Adam Mosseri duyurdu.

Sosyal medya platformu, orijinal içeriği platformunda daha fazla öne çıkarmak için sıralama algoritmasını değiştirecek.

Mosseri, Çarşamba günü geç saatlerde bir tweet’te, “Etiketleme ve sıralamayı iyileştirmenin yeni yollarını ekledik: Ürün etiketleri, geliştirilmiş etiketler, özgünlük sıralaması” dedi.

“Instagram’ın geleceği için içerik oluşturucular çok önemli ve başarılı olduklarından ve hak ettikleri tüm krediyi aldıklarından emin olmak istiyoruz” diye ekledi.

Sosyal medya danışmanı Matt Navarra’nın bir tweet’ine yanıt olarak Mosseri, Instagram’ın orijinal içeriği öne çıkarmak için zaten çalıştığını, ancak bu yönde daha fazla eğildiğini ve bunu yapmaya devam edeceğini belirtti.

Mosseri bir tweet’te, “Önerilere daha fazla eğildikçe, toplayıcılara aşırı değer vermememiz giderek daha önemli hale geliyor, çünkü bu içerik oluşturucular için kötü ve dolayısıyla Instagram için uzun vadede kötü olacak” dedi.

Instagram, kredinin önemli olduğunu söyledi ve para kazanma doğrudan orijinal yaratıcıya gidin.

“Sıfırdan bir şey oluşturursanız, başka birinden bulduğunuz bir şeyi yeniden paylaşmaktan daha fazla kredi almalısınız. Orijinal içeriğe, özellikle yeniden yayınlanan içeriğe kıyasla daha fazla değer vermeye çalışmak için daha fazlasını yapacağız” dedi. Instagram kafa.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9