Truecaller, çağrı kaydetme özelliğini 11 Mayıs’tan itibaren sunmayacağını duyurdu. Bu gelişme, Google’ın, üçüncü taraf uygulamaların Erişilebilirlik API’sine erişimini kısıtlayan Play Store politikasını 11 Mayıs’tan itibaren güncellediğini duyurmasının hemen ardından geliyor. telefonlara önceden yüklenmiş birinci taraf çevirici uygulamalarının ve Google Çevirici’nin, kullanıcıların belirli bölgelerde telefon görüşmelerini kaydetmesine izin vereceğini unutmayın. Google’ın bu değişikliği Android kullanıcılarına daha fazla gizlilik sağlamak ve küresel olarak arama kaydetme yasalarına uymak için getirmiş olması muhtemeldir.

Truecaller, “Truecaller’da Çağrı Kaydı herkes için ücretsizdi, izne dayalıydı ve kullanıcıların Google Erişilebilirlik API’sini kullanarak bu özelliği etkinleştirmesi gerekiyordu.” . Truecaller, “Ancak, güncellenen Google Geliştirici Programı politikalarına göre artık arama kaydı sunamıyoruz,” diye ekledi.

Google, “Erişilebilirlik API’si tasarlanmamıştır ve uzaktan arama ses kaydı için istenemez” dedi. Google’ın işletim sisteminin Android 10 veya daha yeni sürümlerinde çalışan bir akıllı telefon kullanan kullanıcıların artık üçüncü taraf uygulamaları kullanan uygulamaları kaydedemeyeceği belirtilmelidir.

Erişilebilirlik API’si, Android’de erişilebilirlik sorunları olan kullanıcılara yardımcı olmak için tasarlanmış uygulamalar tarafından da kullanılır. Politikadaki değişiklik, yerel olarak yerleşik arama kaydına sahip Android telefonlarını etkilemeyecektir. Ayrıca, Google Dialer önceden yüklenmiş olarak gelen akıllı telefonlar yine de telefon görüşmelerini kaydedebilecek, ancak bu bölgeye ve üreticiye bağlı olacaktır. Bu, Google Play mağazasının dışından uygulamalar indirmek için genellikle arama kaydetme özelliğini kullanan kullanıcıları uyarabilir ve onları kötü amaçlı uygulamalar tarafından veri hırsızlığına karşı savunmasız hale getirebilir.


En son teknoloji haberleri ve incelemeler için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

Google, Arama ve YouTube için Yeni ‘Tümünü Reddet’ Düğmesiyle AB Kullanıcıları için Çerez İzin Afişini Yeniliyorgenel-8